Jakub Werner zdobył dwa brązowe medale w Luboniu

Mariusz Cwojda
Jakub Werner (Wamet Dąbcze)
Jakub Werner (Wamet Dąbcze) Mariusz Cwojda
Zawodnik Wametu Dąbcze dwa razy stanął na podium mistrzostw Wielkopolski

Jakub Werner zdobył dwa brązowe medale w mistrzostwach Wielkopolski w tenisie stołowym. 18-latek stanął na najniższym stopniu podium w grze pojedynczej oraz w grze podwójnej (wspólnie z Anitą Chudy z Luveny Luboń).

Werner na turnieju w Luboniu został rozstawiony z numerem jeden. W zmaganiach singlistów przegrał tylko jedno spotkanie. W półfinalę uległ Jakubowi Różakowi (Stella Niechan Gniezno) 2:3. W pozostałych grach pokonywał m.in. Krzysztofa Katafiasza (Tajfun Ostrów Wlkp.) 3:0 i Mateusza Kowala (Tajfun Ostrów Wlkp.), z którym niedawno przegrał podczas drugoligowego starcia w Dąbczu.

W Luboniu słabiej zaprezentowali się dwaj pozostali przedstawiciele Wametu Dąbcze. Krzysztof Mrozek udział w mistrzostwach Wielkopolski w grze pojedynczej zakończył na miejscach 17-20, natomiast Denis Bolewicz został sklasyfikowany w przedziale 25-28.

Podczas tegorocznych mistrzostw rozdano medale także grze podwójnej i grze mieszanej. Jakub Werner grając w parze z Anitą Chudy (LKTS Luvena Luboń) zajęli trzecie miejsce, przegrywając w półfinale z parą: Maciej Wiśniewski/Zuzanna Sułek (LKTS Luvena Luboń).

Bez medalu zakończyli start w wielkopolskim czempionacie zawodnicy klubu z gminy Rydzyna w zmaganiach deblistów. Jakub Werner wspólnie z Marcinem Chudym (Stella Gniezno) dotarli do ćwierćfinału, w którym przegrali z Mateuszem Krawczykiem (MKTS Opalenica) i Bartoszem Polusem (Tajfun Ostrów Wielkopolski). Denis Bolewicz i Krzysztof Mrozek odpadli w pierwszej rundzie, przegrywając z Danielem Welke i Michałem Deigslerem (LKTS Luvena Luboń) 2:3.

Mistrzami Wielkopolski seniorów w grze pojedynczej zostali Adrian Spychała (Ochman Raszków) i Zuzanna Sułek (LKTS Luvena Luboń).

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0