Juniorzy FOGO Unii Leszno nie obronią tytułu w parach

Juniorzy FOGO Unii Leszno zajęli we wtorek trzecie miejsce w eliminacjach Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych na żużlu i nie obronią złota wywalczonego przed rokiem.

Młode Byki reprezentowane były przez Szymona Szlauderbacha oraz Kacpra Pludrę. Na torze w Pile zgromadzili 18 punktów. Ten pierwszy wywalczył 11 punktów (3,0,2,3,3), Pludra dołożył 7 punktów z 3 bonusami (2,1,0,2,2). To okazało się za mało, by wejść do finału, który odbędzie się w sierpniu w Gorzowie.
Awans z tej eliminacji wywalczyły pary: MRGARDEN GKM Grudziądz - 24 i Stelmetu Falubazu Zielona Góra - 20 punktów. Miejsca od 4-6 zajmowały: ZOOleszcz Polonii Bydgoszcz - 12, EuroFinance Polonii Piła - 10 i Orzeł Łódź - 6.
W eliminacji w Ostrowie Wielkopolskim dwa pierwsze miejsca zajęły ForBet Włókniarz Częstochowa i po biegu dodatkowym gospodarze, zawodnicy Arged Malesa TŻ Ostrovii. W Opolu podobną przepustkę uzyskali: Speed Car Motor Lublin oraz PGG ROW Rybnik.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0