Kiepskie humory w Lesznie i Kościanie. Znów przegrywali

Przedostatnią serię spotkań rozegrali szczypiorniści I ligi. Niestety poraz kolejny nie ma dobrych informacji, jeśli chodzi o postawę dwóch naszych zespołów. Oba przegrały.

Ostatni mecz przed własną publicznością rozegrali zawodnicy Real Astromal Leszno, któzy podejmowali beniaminka ze Świebodzina. Gospodarze rozpoczęli bardzo dobrze, bo od prowadzenia 5:0. Wydawało się, że to będzie udane pożegnanie z Trzynastką. Tak jednak się nie stało. Po kilku kolejnych minutach goście doprowadzili do remisu. Potem nawet wyszli na prowadzenie, ale do przerwy notowaliśmy remis (14:14). Wszystko było więc możliwe. Niestety po zmianie stron swoją wyższość udokumentowali rywale, którzy rozpoczęli od czterech trafień. W końcówce z kolei koncertowo zagrał w Jędrzej Jasiński, który w pojedynkę zdobył sześć bramek. Ostatecznie Real Astromal uległ zespołowi z Lubuskiego 28:33.

Real Astromal Leszno – ZEW Świebodzin 28:33 (14:14)

Bramki dla Real Astromal Leszno zdobywali: Płaczek 7, P.Łuczak 7, Nowak 5, Jaszkiewicz 2, Giera 2, Frieske 2, Kaniewski 1, Napierkowski 1, Maleszka 1.

Ostatni mecz sezonu rozegrali już zawodnicy Tęczy Folplast Kościan, którzy już wcześniej awansem rozegrali pojedynek ostatniej kolejki. W przedostatniej gościli na parkiecie ostatniej drużyny tabeli – EUCO Dziewiątki Legnica. Legniczanie w rundzie rewanżowej spisują się całkiem nieźle i są groźni dla każdego. Udowodnili to po raz kolejny. I połowa była wyrównana, choć czeście prowadzili gospodarze. Na koniec pierwszej odsłony trafił jednak Wesołek i goście po 30 minutach mieli bramkę przewagi (13:12).
Po zmianie stron jeszcze w 36 minicie był remis (17:17). Potem miejscowi wypracowali sobie 2-3 bramkową przewagę. W 56 minucie oba zespoły dzieliła tylko bramka (28:27) po dwóch trafieniach z rzędu Kamila Gessnera. Goście nie poszli jednak za ciosem. Koncówka należała do gospodarzy, którzy zdobyli cztery bramki z rzędu, wygrywając (32:27).

EUCO Dziewiątka Legnica – Tęcza Folplast Kościan 32:27 (12:13)

Bramki dla Tęczy Folplast zdobywali: Wesołek 5, Olejnik 5, Stachowiak 5, Przekwas 3, Graf 3, Krystkowiak 2, Gessner 2, Weiss 1, Napieralski 1