Kolarze REAL 64-sto z medalami Pucharu Polski oraz MTB Kaczmarek Elektric

Anna Maćkowiak
REAl 64 - sto oraz Małgosia Olejniczak
Dwa dni rywalizacji w ramach kolarskiego Pucharu Polski który w Gostyniu przyniosły sporo emocji. Były to jednocześnie eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Bardzo dobrze prezentowali się tam zawodnicy REAL 64-sto Leszno.

Wiktor Staniewski sobotnią jazdę na czas zakończył na bardzo wysokim 3 miejscu, natomiast w niedzielnym starcie wspólnym rozgrywanym na 4 rundach po 19 km zameldował się na 7 pozycji, samotnie uciekając przez ponad 100-osobowym peletonem. Z kolei Aleksandra Domaniecka w kategorii "Młodziczka" ze startu wspólnego po zaciętej walce na finiszu zameldowała się na 21 miejscu.

- Pozostali zawodnicy drużyny REAL 64-sto specjalizujący się kolarstwie MTB rywalizowali w rekordowej frekwencji ponad 700 uczestników na III etapie w Sulechowie w ramach MTB Kaczmarek Elektric, gdzie w kategoriach młodzieżowych nie mieli sobie równych - nie ukrywa radości Robert Syc, który trenuje zawodników Real 64-sto Leszno.

Na dystansie MINI ( 28 km) czołowe lokaty zdobyli: w gronie młodzików – 1 miejsce Bartosz Bartkowiak oraz w kategorii "Junior młodszy" - Szymon Baksalary miejsce 1, Bartosz Drożdżyński miejsce 2, natomiast Bartłomiej Komar miejsce 5.

Na dystansie "Dystans MEGA" (48km) w kategorii M1: Klaudiusz Majewski miejsce 1 oraz Jakub Chudak miejsce 2. W kategorii M2 zwyciężył Kacper Bartkowiak miejsce 1 natomiast wśród Kobiet zwyciężyła Karolina Cierluk.

Na dystansie GIGA (68km): w kategorii M2 - Adrian Ruliński wywalczył miejsce 2, Sławomir Kasprzyk miejsce 3 w kategorii M4. Kacper Fiszer w kategorii ELITA miejsce 10.

- Sezon kolarskich wyścigów dopiero się rozkręca – a forma leszczyńskich kolarzy napawa optymizmem na kolejne wspaniałe osiągnięcia - dodaje Robert Syc.