KP Polonia 1912 Leszno. Drugie sparingowe zwycięstwo IV-ligowca

Czwarte sparingowe spotkanie rozegrali piłkarze KP Polonii 1912 Leszno, którzy podejmowali na własnym boisku Promień Krzywiń. IV-ligowiec wygrał pewnie z niżej notowanym rywalem.

Leszczynianie ten sparingowy okres przygotowawczy do nowego sezonu rozpoczęli od dwóch porażek, przegrywając kolejno z Dębem Przybyszów 1:3, a następnie z Koroną Piaski 1:0. Dopiero w trzeciej grze leszczynianie odnieśli pierwsze zwycięstwo, wygrywając z Koroną Wilkowice 6:0. Czwartym sparingpartnerem był Promień Krzywiń.

Zespół z V ligi nie miał zbyt wiele do powiedzenia z zespołem z Leszna, choć do przerwy nie stracił bramki, bo miejscowi pomimo że przeważali nie potrafili stwarzać zagrożenia pod bramką rywala. Najlepszą okazję do zmiany wyniku miał Damian Nowak, ale jego strzał w dobrym stylu obronił goalkiper gości.

Po zmianie stron Poloniści dominowali i już w 50 minucie objęli prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się Wojciech Bzdęga. Potem swoje strzeleckie umiejętności potwierdzili dwaj młodzi piłkarze. Rezultat podwyższył Jakub Harendarz, a wynik w końcowych minutach na 3:0 ustalił Jędrzej Jarożek.

Polonia rozegra jeszcze jedno spotkanie kontrolne. W sobotę 4 lipca sprawdzi formę swojej imienniczki z Trzebnicy. Po nim zespół Łukasza Koniecznego pojedzie na mecz w ramach Totolotek Pucharu Polski w Poznaniu z OTPS Winogrady.