KP Polonia 1912 Leszno. IV-ligowiec wreszcie wygrał. Korona Wilkowice dzielnie broniła się do przerwy [ZDJĘCIA]

Piłkarze KP Polonii 1912 Leszno rozegrali trzecie spotkanie sparingowe, podejmując w derbach powiatu – Koronę Wilkowice. IV-ligowiec wygrał wysoko 6:0, choć do przerwy gospodarze tego meczu zdobyli tylko jedną bramkę.

To trafienie było dziełem Wojciecha Bzdęgi, który strzelił po długim rogu. Ten sam piłkarz mógł podwyższyć wynik po kapitalnej, indywidualnej akcji Jakuba Harendarza, który zdecydował się na odważny rajd prawą stroną. Młody piłkarz Polonii jednak zbyt długo zwlekał z podaniem. Strzał Bzdęgi został ostatecznie ofiarnie zablokowany przez obrońcę Korony.

Po zmianie stron na 2:0 podwyższył Mateusz Witkowski, który rozstrzelał rywala, trafiając w sumie w tym sparingu czterokrotnie. Szósta bramka w tym spotkaniu była autorstwem Michała Płocharczyka. Dodajmy, że po zmianie stron ambitna Korona opadła z sił, stąd więcej miejsca na boisku mieli Poloniści, wykorzystując to niemiłosiernie.

Gramy z wymagającymi rywalami. Kilka dni temu rozegraliśmy niezły mecz w Rawiczu z Rawią, remisując 1:1. Teraz gramy z Polonią. Jak się uczyć, to od lepszych zespołów. Mój zespół, to już inna drużyna, niż w poprzednich latach, kiedy trzeba było walczyć o utrzymanie. Na pewno mierzymy wyżej, wzmocniliśmy swoje szeregi, między innymi o byłych piłkarzy Polonii. Może nie obiecuję awansu, ale chcemy się bić o czołowe miejsca w klasie okręgowej, a co to nam przyniesie na koniec rozgrywek zobaczymy – powiedział Grzegorz Posikata, trener Korony.