KP Polonia 1912 Leszno. Podnieśli się z kolan, ale przegrali we Wrześni

Beniaminek z Krobi zaskoczył. Dwaj starzy wyjadacze na tarczy. Obra 1912 Kościan poległa na własnym boisku z beniaminkiem z Odolanowa. Na deskach była drużyna z Leszna. Podniosła się, ale nie zdołała odwrócić losów meczu, przegrywając we Września 5:3.

Krobianka pojechała do Ostrzeszowa na trudny mecz z Victorią, która wydawała się być faworytem pojedynku. Faworyt jednak nie zawsze wygrywa. Zespół prowadzony przesz Dariusza Wiśniewicza pokazał charakter. Krobianka prowadziła już od 1 minuty po strzale Marcina Masełkowskiego, ale tuż przed przerwą wyrównał Skorzybót. Tak jedni, jak i drudzy marzyli o komplecie punktów na inaugurację, ale w 65 minucie szczęście uśmiechnęło się do gości z Krobi. Wtedy to do siatki trafił Joachim Knapp. Victoria szukała okazji do wyrównania, ale obrona Krobianki spisywała się bez zarzutu, wywożąc niezwykle ważne trzy punkty z gorącego terenu.

Młody zespół KP Polonii 1912 Leszno nie był też faworytem meczu we Wrześni. Miejscowa Victoria to doświadczona drużyna, która zawsze mierzy wysoko. Na pewno jest w gronie faworytów tego sezonu. Miejscowi rozpoczęli doskonale i już po 7 minutach prowadzili 2:0 po bramkach Panowicza i Jankowskiego, który trafił z 11 metrów. Potem przyszły znów trzy minuty, które wstrząsnęły gośćmi. W 34 i 37 minucie Victoria znów zaliczyła dublet i pewnie zmierzała do triumfu. Po zmianie stron zrobiło się nawet 5:0 i w zasadzie było po meczu. Victoria się rozprężyła i strzelać zaczęli goście z Leszna. Kolejno: Bugzel, Harendarz i Damian Nowak. Mieliśmy wtedy 62 minutę i jeszcze mnóstwo czasu do końca spotkania. Victoria pozbierała się i nie pozwoliła rywalowi na nic więcej, triumfując 5:3

W Kościanie Obra podejmowała beniaminka z Odolanowa i wydawało się, że ma spore szanse na rozpoczęcie sezonu od pełnej puli. Wnet okazało się jednak, że rywal jest dobrze zorganizowany i mocny. Odolanovia trafiła w 8 i 39 minucie i po 45 minutach prowadziła na Stadionie Miejskim w Kościanie prowadziła 2:1, bo gospodarze w 33 minucie po trafieniu Słomy doprowadzili do stanu 1:1. Decydującą, jak się okazało bramkę dla gości w 39 minucie zdobył Jakub Kłobusek.

W innych spotkaniach padły następujące rezultaty: Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski – Lubuszanin Trzcianka 3:0, Iskra Szydłowo – Polonia Kępno 0:0, OTPS Winogrady Poznań – Kotwica Kórnik 2:4, LKS Gołuchów – Warta Międzychód 0:0, Warta II Poznań – Olimpia Koło 0:5, Pogoń Nowe Skalmierzyce – Wilki Wilczyn 2:0.

W II kolejce KP Polonia 1912 Leszno zagra w sobotę , 8 sierpnia o 11.00 na wyjeździe z imienniczką z Kępna, Krobianka Krobia o 17.00 podejmie Victorię Września, a Obra 1912 Kościan zmierzy się o 16.00 w Kórniku z Kotwicą.