KS Polonia 1912 Leszno: Dobre wyniki młodych florecistek [ZDJĘCIA]

Daniel Andruszkiewicz
W dniach 14-15 czerwca w Żninie odbyły się szermiercze Mistrzostwa Polski Młodzików. Szóste miejsce w turnieju indywidualnym zajęła polonistka Maria Sadowska. Drużynowo dziewczyny zajęły wysoką piątą pozycję. fot. KS Polonia 1912 Leszno
KS Polonia 1912 Leszno. W miniony weekend w Żninie odbyły się szermiercze Mistrzostwa Polski Młodzików. Dobre wyniki młodych florecistek napawają optymizmem. Szóste miejsce w turnieju indywidualnym zajęła polonistka Maria Sadowska. Drużynowo dziewczyny zajęły wysoką piątą pozycję.

KS Polonia 1912 Leszno: Dobre wyniki młodych florecistek

W miniony weekend w Żninie odbyły się szermiercze Mistrzostwa Polski Młodzików. Nasze miasto reprezentowały dwa kluby szermiercze: KS Polonia 1912 Leszno oraz IKS Jamalex Leszno.

- Wysokie, 6 miejsce w turnieju indywidualnym w gronie 73 zawodniczek zajęła moja podopieczna Maria Sadowska. Drużynowo na 16 startujących ekip polonistki w składzie Maria Sadowska, Kinga Pijaczyńska, Sandra Tulewicz i Julia Rygus zajęły piąte miejsce - mówi Przemysław Fogt, trener KS Polonia 1912 Leszno.

Tylko zawodniczki Polonii brały udział w zmaganiach drużynowych. Poza indywidualnym sukcesem Marii Sadowskiej warto także odnotować dziewiąte miejsce Kingi Pijaczyńskiej. Sandra Tulewicz indywidualnie zajęła 56 miejsce, a Julia Rygus 67.

Zawodniczki IKS Jamalex Leszno wypadły nieco słabiej. Na 38 miejscu była Adrianna Neczyńska, na 39 Jagoda Juskowiak, na 58 Anna Radajewska, a Michalina Machowiak zajęła 60 miejsce.

W kategorii mężczyzn startowało pięciu zawodników leszczyńskich klubów. KS Polonię 1912 Leszno reprezentował jedynie Kacper Dajewski, który zakończył zawody na 62 pozycji. Szermierze IKS Jamalex Leszno zajęli miejsca: Dawid Sobczak - 43, Konrad Topolski - 46, Aleksander Ginter - 48, a Iwo Błocian - 63.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0