Kubera wygrał w Opolu. Hampel czwarty w Gdańsku

W środę odbyły się trzy turnieje ćwierćfinałowe Indywidualnych Mistrzostw Polski na żużlu. W Opolu wygrał Dominik Kubera, a w Gdańsku czwarty był Jarosław Hampel.

Dominik Kubera potwierdził wysoką dyspozycję i wygrał imprezę w Opolu z dorobkiem 13 punktów (3,3,2,2,3). Co ciekawe jedynych porażek doznał z dwójką zawodników miejscowego Kolejarza: Oskarem Polisem i Hubertem Łęgowikiem. Wygrał za to z Przemysławem Pawlickim, który był drugi, również ze zdobyczą 13 punktów. Odpadła dwójka zawodników Stainer Unii Kolejarza Rawicz. 11 miejsce zajął Arkadiusz Pawlak - 6 (0,3,0,2,1), a tuż za nim znalazł się Damian Baliński, także 6 ,,oczek" (1,2,1,1,1).

W Gdańsku ścigał się Jarosław Hampel, pewnie awansując do 1/2 finału. ,,Mały" zdobył 11 punktów (2,3,0,3,3). Turniej z dorobkiem 13 punktów wygrał Szymon Woźniak. Nad morzem nie powiodło się Szymonowi Szlauderbachowi, który zajął odległe 13 miejsce ze skromną zdobyczą 3 punktów (u,0,2,0,1). W Krośnie, dodajmy bez udziału zawodników z Leszna i Rawicza z dorobkiem 14 punktów triumfował Kacper Woryna.