Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

LESZNO. 120-lecie Wodociągów Leszczyńskich w Bibliotece Ratuszowej i wystawa na Rynku poświęcona historii wodociągów [ZDJĘCIA]

Anna Szklarska-Meller
Anna Szklarska-Meller
LESZNO. 120-lecie Wodociągów Leszczyńskich w Bibliotece Ratuszowej i wystawa na Rynku poświęcona historii wodociągów
LESZNO. 120-lecie Wodociągów Leszczyńskich w Bibliotece Ratuszowej i wystawa na Rynku poświęcona historii wodociągów Anna Szklarska-Meller
120-lecie Wodociągów Leszczyńskich powinno odbyć się rok temu, ale z powodu pandemii koronawirusa uroczystość opóźniła się. Spotkanie odbyło się w Bibliotece Ratuszowej. Z kolei na Rynku w Lesznie do końca listopada można oglądać wystawę poświęconą historii leszczyńskich wodociągów przygotowaną przez Archiwum Państwowe w Lesznie.

120-lecie Wodociągów Leszczyńskich - obchody zorganizowano w Bibliotece Ratuszowej

Jubileusz 120-lecia Wodociągów Leszczyńskich został zorganizowany z rocznym opóźnieniem (wodociąg został uruchomiony w Lesznie 15X 1900r.). Powodem była oczywiście pandemia koronawirusa. Uroczystość odbyła się w Bibliotece Ratuszowej. Głównymi punktami obchodów było wystąpienie profesora Mirona Urbaniaka na temat historii leszczyńskich wodociągów oraz Rafała Zalesińskiego, prezesa Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Lesznie, który mówił o współczesności wodociągów.

- Cały czas inwestujemy - podkreślał Rafał Zalesiński. - Jesteśmy też społecznie odpowiedzialnym pracodawcą. Właściwie wszyscy nasi pracownicy zatrudnieni są na umowy o pracę na czas nieokreślony - dodawał. Prezes MPWiK mówił także o wyzwaniach, jakie stoją przed spółką, jak choćby zagospodarowanie osadów ściekowych.

Publikacja, medal i wystawa z okazji 120-lecia Wodociągów Leszczyńskich

Z okazji 120-lecia istnienia Wodociągów Leszczyńskich wybity został okolicznościowy medal oraz wydana publikacja "120 lat wodociągów w Lesznie", którą przygotowało Archiwum Państwowe w Lesznie. Z kolei na Rynku w Lesznie do końca listopada oglądać można wystawę poświęconą historii leszczyńskiego wodociągu, który - dodajmy - był czwartym w Wielkopolsce po Poznaniu, Gnieźnie i Rawiczu.

[polecane]18970143;1;ZOBACZ TEŻ:[/polecane]

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Wybory Losowanie kandydatów

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na leszno.naszemiasto.pl Nasze Miasto