Leszno. Był taki mecz, gdy wielka Wisła przegrała w Trapezie

Edyta Krysiewicz i w tym przypadku oszukała Jelenę Skerovic
11 lat minęło, gdy koszykarki z Leszna wygrały jeden, jedyny raz w historii z wielką wówczas Wisłą Can Pack Kraków. Trapez oszalał wtedy, po triumfie nad mistrzem Polski i uczestnikiem Euroligi 86:80.

To były najlepsze czasy dla żeńskiej, dorosłej koszykówki w mieście. Podopieczne trenera Jarosława Krysiewicza nie były faworytkami starcia z liderkami tabeli, które miały w swoim składzie same gwiazdy.
I kwarta była ofensywna z obu stron. Początkowo prowadziły rywalki, ale PKM Duda Super-Pol Leszno nie była dłużna. Po 10 minutach Wiślaczki prowadziły w Trapezie, ale minimalnie (25:26).
Gospodynie widziały, że nie taka Wisła straszna jak ją malują i po 20 minutach zanosiło się na sensację. Wynik się odwrócił. Nasze panie prowadziły (51:46).
Po zmianie stron Wisła goniła i dopiero w 29 minucie po rzucie Skerovic odwróciła wynik na (64:65). Gdy wydawało się, że Wisła złamała opór gospodyń stało się coś zupełnie odwrotnego. Koncert w ostatnich 10 minutach zagrały miejscowe, szczególnie w obronie. Na minutę przed końcem, gdy celnie przymierzyła Krysiewicz zrobiło się (82:78). Przyjezdnym pozostawało faulować i liczyć na to, że koszykarki z Leszna przestaną trafiać. Tymczasem nie trafiały mocno poirytowane zawodniczki Białej Gwiazdy i sensacja stała się faktem.

PKM Duda Super-Pol Leszno – Wisła Can Pack Kraków 86:80 (25:26, 26:20, 13:21, 22:13)
Punkty dla PKM Duda Super-Pol zdobywały: Shields 25, Krysiewicz 18, Krężel 11, Czarnecka 11, Koc 11, Drzewińska 6, White 4, Nawrotek 0.
Punkty dla Wisły Can-Pack: Holdsclaw 19, Kobryn 15, Dupree 14, Canty 11, Skerovic 8, Pałka 7, Fernandez 2, Maksimovic 2, Gburczyk 2, Kotnis 0.