Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Leszno. Gdzie się leczyć w czasie epidemii? To pytanie wielu spędza sen z powiek

Anna Maćkowiak
Anna Maćkowiak
W czasie trwającej epidemii wiele osób zastanawia się, gdzie można skorzystać z pomocy medycznej. Wiadomo bowiem, że służba zdrowia skupiona jest w dużej mierze na walce z koronawirusem. Tymczasem, jak do tej pory, potrzebna jest również pomoc osobom zmagającym się z innymi schorzeniami.

Chodzi m.in. o gabinety specjalistyczne, stomatologów. Narodowy Fundusz Zdrowia przygotował specjalny poradnik dotyczący tego, gdzie można korzystać z porad medyków.

- Gdzie się leczyć w czasie epidemii koronawirusa? To pytanie zadaje sobie wielu pacjentów. Specjalnie dla nich na stronach internetowych oddziałów wojewódzkich funduszu publikujemy listy poradni POZ, które udzielają teleporad, wykazy otwartych poradni specjalistycznych, gabinetów ginekologicznych i stomatologicznych, w których można uzyskać pomoc medyczną. Dane aktualizujemy na bieżąco – informuje w specjalnym komunikacie Narodowy Fundusz Zdrowia.

Na stronie internetowej nfz.gov.pl zamieszczono te informacje, z podziałem na poszczególne województwa. Na bieżąco są również uaktualniane. Przytaczane przez nad dane pochodzą z aktualizacji z 21 kwietnia. Najczęściej kierujemy się po pomoc do lekarza rodzinnego. W Lesznie skorzystamy z porad w przychodniach podstawowej opieki zdrowotnej, ale w związku z epidemią udzielane są one inaczej niż zwykle. Przychodnie wprowadziły m.in. tzw. teleporady. Jeśli nie ma możliwości udzielenie jej przez telefon, wówczas pacjent może zostać poproszony o przyjście do przychodni.

Mimo trwającej pandemii w Lesznie skorzystamy m.in. z usług poradni specjalistycznych w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym. Czynne są poradnie w Medeorze (w zakresie alergologii – w tym dla dzieci, nefrologii – w tym również dla dzieci oraz położnictwa i ginekologii). Pracuje CM „Urolog”, gabinet neurologiczny Beata Gasza-Błachowiak, gabinet terapii mowy „Słówko”.

Można skorzystać z indywidualnej specjalistycznej praktyki lekarskiej Beaty Przybylskiej-Kozaneckiej (alergologia, również dla dzieci). Przyjmuje diabetolog Krystyna Pawlaczyk-Adamczak, pracuje wiele poradni w Leszczyńskim Centrum Medycznym „Ventriculus”, poradnia alergologiczna (także dla dzieci) „Jankomed”, „Vigor-Med” (okulistyka, urologia, dermatologia i wenerologia, położnictwo i ginekologia), poradnia ginekologiczna „Femina”, gabinety lekarskie „Vita” (okulistyka),

Czynny jest „Thorax” (alergologia, świadczenia w zakresie gruźlicy i chorób płuc – w tym również dla dzieci), ginekologia w „Artesie”, poradnie w „Medicalu”, kardiologia w poliklinice „Serce”, logopedia w poradni zdrowia psychicznego przy pl. J. Metziga, neurologia przy ul. Skarbowej, laryngologia i foniatria przy Skarbowej. Można skorzystać ze świadczeń z zakresu neurologii dziecięcej Małgorzaty Sobierajewicz, a także Danuty Wesołek. Pracuje SNZOZ „Fides” (leczenie chorób naczyń, ginekologia i położnictwo). W Lesznie pracuje również część gabinetów stomatologicznych.

Zanim postanowimy skorzystać z pomocy medycznej w ramach poszczególnych specjalności, warto wcześniej zadzwonić do poradni, by uzyskać informację na temat zasad jej funkcjonowania i warunków towarzyszących wizycie.

od 7 lat
Wideo

Precz z Zielonym Ładem! - protest rolników w Warszawie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na leszno.naszemiasto.pl Nasze Miasto