Leszno. Koszykarki Pompax Tęczy próbowały wziąć rewanż na Ostrovii

Nie udał się wyjazd do Ostrowa Wielkopolskiego koszykarkom II-ligowej Pompax Tęczy Leszno. Nasze panie po raz drugi przegrały w tym sezonie z Ostrovią, tracąc fotel liderek rozgrywek.

Zespół trenera Krzysztofa Zajca bardzo chciał się zrewanżować rywalkom za minimalną porażkę w Trapezie. Gra była wyrównana. Do przerwy po dwóch minimalnie wygranych kwartach przez gospodynie było 50:47 dla Ostrovii. III kwarta okazała się decydująca dla losów meczu. Przyjezdne zagrały mało skutecznie i drużyna z Ostrowa uzyskała 17-punktową przewagę. Pompax Tęcza Leszno jeszcze szarpała w ostatnich 10 minutach ale nie była w stanie zniwelować strat. Ostatecznie nasze panie uległy Ostrovii 91:84 i straciły fotel lidera rozgrywek II ligi. Najskuteczniej w zespole z Leszna zagrały w tym meczu: Walentowska 19 punktów, Arczewska 16 oraz Plucińska 15.