Leszno, koszykówka. Timeout Polonia rozegrała w środę pożyteczny sparing

Timeout Polonia 1912 Leszno nie próżnuje. W środę zamiast treningu rozegrała kontrolny mecz z sąsiadem zza miedzy. Leszczynianie gościli w Kościanie, gdzie zmierzyli się z II-ligową Basket Club Obrą.

Goście z Leszna prowadzenie objęli już po I kwarcie, w której osiągnęli 5-punktową zaliczkę, która do przerwy wzrosła do 11 punktów (32:43). Podopieczni trenera Radosława Hyżego grali bardzo równo, bo również w III ,,ćwiartce" dołożyli kolejne 6 punktów do swojej przewagi i przed ostatnimi 10 minutami prowadzili (47:64).

BC Obra na osłodę wygrała czwartą kwartę minimalnie, bo jednym punktem, ale w przekroju całego pożytecznego sparingu dla obu stron lepszy był I-ligowiec.

BC Obra 1912 Kościan - Timeout Polonia 1912 Leszno 71:87 (13:18, 19:25, 15:21, 24:23)

Sprawdzenie się na obcej hali było o tyle ważne, że teraz przed ekipą z Leszna cała seria wyjazdowych spotkań (w sumie 6). Najbliższy już w sobotę w Łańcucie, który dzisiaj przegrał w zaległych derbach Podkarpacia w Krośnie z Miastem Szkła (83:76).