Leszno jest bohaterem kolejnego znaczka pocztowego z serii "Miasta polskie". Jego edycja ma związek z przypadającą w tym roku setną rocznicą powrotu Leszna do macierzy.

Projekt przygotował Andrzej Gosik.

- Znaczek przedstawia w tle leszczyński ratusz, a na pierwszym planie fragment Pomnika Powstańców Wielkopolskich znajdujący się na placu Kościuszki. Upamiętnia on tym samym jedno z postanowień traktatu wersalskiego. To właśnie w tym dokumencie ustalono, że Leszno ma wrócić do Rzeczpospolitej Polskiej - informuje biuro prasowe Urzędu Miasta Leszna.

Do obiegu trafi 30 milionów znaczków z Lesznem. To naprawdę sporo. Znaczki będą dostępne na każdej polskiej poczcie. Koszt jednego egzemplarza to 3,3 zł. Z okazji specjalny tak ważnej dla miasta rocznicy przygotowano również okolicznościowy stempel pocztowy oraz okolicznościową kopertę.

- Staraniami leszczyńskich filatelistów, w ostatnim czasie Leszno było też głównym tematem znaczka pocztowego wydanego z okazji 95. rocznicy odzyskania niepodległości przez miasto (2015 rok) oraz z okazji 470-lecia nadania praw miejskich (2017 rok). Były to jednak znaczki, które wydano w limitowanej liczbie sztuk - podkreślono w informacji biura prasowego UML.

Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!