Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Leszno. Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza do udziału w niezwykłym projekcie. Powstaje galeria współczesnych rękopisów

Anna Machowska
Anna Machowska
Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Grochowiaka w Lesznie, która nawet w czasach koronawirusa tętni życiem, wychodzi z kolejną ciekawą inicjatywą. Tym razem to projekt skierowany do ludzi pióra i to w dosłownym tego słowa znaczeniu. Placówka chce bowiem stworzyć... galerię współczesnych rękopisów, a później wydać je. Na czym dokładnie polega ten pomysł?

- Zależy nam, aby poeci przesyłali nam swoje wiersze, które moglibyśmy wydać we wspólnym tomiku – mówi Andrzej Przewoźny z MBP w Lesznie, który jest pomysłodawcą całego przedsięwzięcia. - To mogą być utwory napisane w czasach zarazy, ale równie dobrze kilka lub kilkanaście lat temu. To mogą być utwory, które nie były dotąd publikowane, ale także takie, które znalazły się już na kartach jakiegoś tomiku. Łączyć ma je coś zupełnie innego. Wszystkie mają być odręcznie napisane przez autorów.

Później taki wiersz trzeba tylko zeskanować lub po prostu zrobić zdjęcie telefonem i przesłać do leszczyńskiej biblioteki.

Pomysł jest oryginalny i innowacyjny. Dzięki niemu powstanie swoista galeria współczesnych rękopisów, która będzie też wspaniałą pamiątką dla potomnych. O tym, że rękopis jest o wiele cenniejszy od wydruku komputerowego czy zapisu maszynowego nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Wyzwala też dużo silniejsze emocje u odbiorcy.

- Jesteśmy otwarci na szerokie grono literatów. Choć pomysł jest nowy, swój udział w nim już zapowiedziały dwie leszczyńskie poetki, Danka Sikorska i Roxana Lewandowska. Ta druga zaprosiła do udziału w nim także swoich przyjaciół - poetów z Hiszpanii i krajów Ameryki Południowej – zdradza Andrzej Przewoźny.

Osoby, które chciałby wziąć udział w tym niezwykłym przedsięwzięciu, powinny zdecydować się na to w ciągu kilku najbliższych tygodni, bo przez tyle czasu organizatorzy zamierzają przyjmować rękopisy.

Więcej informacji na temat projektu można uzyskać kontaktując się z Andrzejem Przewoźnym. Telefonicznie – dzwoniąc pod numer 508 711 810 lub mailowo – pisząc na adres [email protected].

Dodajmy, że zaprezentowane zdjęcie jest kolażem stworzonym z pierwszych, nadesłanych już do biblioteki rękopisów.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wielki Piątek u Ewangelików. Opowiada bp Marcin Hintz

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na leszno.naszemiasto.pl Nasze Miasto