Leszno. Nadzieja na play-off wciąż pozostaje [ZDJĘCIA]

Koszykarze Timeout Polonii 1912 Leszno podejmowali w środę we własnej hali Miasto Szkła Krosno. Teraz nie ma już mało istotnych spotkań. Leszczynianie musieli wygrać z tym rywalem, jeśli jeszcze chcą myśleć o grze w ósemce.

Spotkanie otwarł celnym rzutem Czujkowski, ale po chwili "trójką" odpowiedział Trubacz i gospodarze objęli prowadzenie. Gospodarze grali dobrze. Po trafieniu Sirijatowicza odskoczyli bardzo szybko na (13:2). Goście jednak stopniowo zaczęli się rozkręcać i odrabiać dystans. Po 10 minutach było już tylko (23:20).
II kwartę gospodarze rozpoczęli rzutami zza łuku Sirijatowicza i świetnie usposobionego do przerwy Kamila Chanasa, który oddał w sumie w pierwszych 20 minutach 6 rzutów z dystansu i wszystkie trafił!
- Coś takiego w mojej karierze jeszcze mi się nie zdarzyło - przyznał potem po meczu "Hasan".
Do przerwy Poloniści wypracowali sobie ostatecznie 13-punktową przewagę (49:36). Z tej części spotkania fani mogli być naprawdę zadowoleni. Po przerwie zabrakło już takiej skuteczności Chanasowi. Nie trafił już ani razu z dystansu, choć trzykrotnie podejmował taką próbę. Punkty musieli zdobywać inni. Chwilami były z tym kłopoty. Po 30 minutach przewaga stopnia do 9 punktów (65:56).
W ostatniej kwarcie gospodarze znaleźli się w opałach. Po dwóch rzutach wolnych Żmudzkiego gospodarzom został punkt przewagi (72:71). Rywal miał szanse na przełamanie leszczynian. Na szczęście tego nie zrobił. Ważne 3 punkty trafił wtedy Pabian (75:71). Potem rywal uciekał się jeszcze do fauli. Gospodarze skorzystali z tego, wykorzystując w sumie 4 na 6 takich prób i ostatecznie po nerwowej końcówce ograli rywala z Podkarpacia (79:71).
- Końcówka była nerwowa, ale tylko na własne życzenie, głównie poprzez rozgrywających. Rywal zaczął dobrze grać z kontry, a my nie do końca wracaliśmy do obrony. Natomiast do przerwy uważam, że rozgrywaliśmy dobre spotkanie - przyznał Radosław Hyży, trener Timeout Polonii 1912 Leszno.

Timeout Polonia 1912 Leszno - Miasto Szkła Krosno 79:71 (23:20, 26:16, 16:20, 14:15)

Punkty dla Timeout Polonii zdobywali: Chanas 23 (6x3), Trubacz 14 (4x3), Sirijatowicz 13 (2x3), Pabian 10 (10 zb), Jodłowski 7, Milczyński 6 (8 zb), Sączewski 6, Sanny 0.

Najwięcej dla Miasta Szkła: Oczkowicz 14, Żmudzki 11, Śpica 10, Dymała 9.