Leszno. Nie było niespodzianki w meczu w Połczynie-Zdroju

Pogoń Połczyn-Zdrój nie postawiła się w 1/32 finału Pucharu Polski. Zespół z Leszna, pomimo, że na to spotkanie pojechał w mocno okrojonym składzie rozbił rywala na jego terenie aż 11:0.

W bramce zabrakło Długosza, a z zawodników z pola absencja dotyczyła: Pietruszko, Wojciechowskiego oraz Radlińskiego.Zespół z zachodniopomorskiego nie występuje w rozgrywkach futsalowych, a w klasycznej piłce nożnej, grając w klasie okręgowej. Zgłosił się jednak do pucharów w futsalu i wygrał turniej eliminacyjny.

Przez 12 minut gospodarze dzielnie się bronili. Mieli nawet okazje bramkowe, ale dobrze bronił debiutujący w leszczyńskiej bramce Jakub Budych, bądź rywalowi brakowało w ataku zimnej krwi. Wynik w 12 minucie otwarł Jakub Molicki. Potem do przerwy trafił jeszcze Bartnicki oraz dwa razy Niedźwiedzki. Po 20 minutach było już (0:4).

Po zmianie stron nie było żadnych wątpliwości kto w tym meczu jest lepszy i kto bardziej rozumie futsal. Worek z bramkami się rozwiązał, a wszystko skończyło się "dwycyfrówką". Goście z Leszna wygrali 11:0. Trzeba jednak oddać, że grający z kontry piłkarze Pogoni znów mieli kilka okazji do strzelenia choćby honorowej bramki. Brakowało znów zdecydowania, a nawet gdy udało się oddać strzał, to na posterunku był zawsze leszczyński bramkarz.

Pogoń Połczyn-Zdrój - GI Malepszy Futsal Leszno 0:11 (0:4)
Bramki: Molicki - 2, Niedźwiedzki - 2, Bartnicki - 2, Kruszyński - 2, Martin - 2, Siecla