Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

LESZNO. Porody według nowych zasad w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Lesznie. Czego mogą spodziewać się przyszli rodzice? [ZDJĘCIA]

Anna Szklarska-Meller
Anna Szklarska-Meller
LESZNO. Porody według nowych zasad w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Lesznie. Czego mogą spodziewać się przyszli rodzice?
LESZNO. Porody według nowych zasad w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Lesznie. Czego mogą spodziewać się przyszli rodzice? FB WSZ w Lesznie
Jak w czasie pandemii wyglądają porody w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Lesznie? Czego mogą spodziewać się przyszli rodzice? Czy mamy i noworodki są rozdzielane? Odpowiadamy na te i kilka innych pytań, które zapewne zadają sobie pary mające wkrótce powitać na świecie swoje dzieci.

Porody rodzinne w szpitalu w Lesznie
Korzystając z informacji i rad położnych pracujących w leszczyńskim szpitalu, które zostały zamieszczone na facebookowym profilu szpitala i oddziału położniczego, przedstawiamy najważniejsze zasady obowiązujące na oddziale położniczym WSZ w Lesznie. Z pewnością przydadzą się one przyszłym rodzicom.

Niestety, z powodu pandemii koronawirusa porody z osobą towarzyszącą pozostają w leszczyńskim szpitalu wstrzymane do odwołania. Oznacza to, że przyszli tatusiowe nie mogą towarzyszyć swoim partnerkom podczas porodu. Dotyczy to oczywiście także wszystkich innych osób, które chciałyby być obecne podczas narodzin maluszka.

Pobieranie wymazu na obecność koronawirusa przed porodem
Każda pacjentka przyjmowana na salę porodową ma pobierany wymaz z gardła i nosa na obecność COVID-19. Po porodzie świeżo upieczona mama czeka wraz z noworodkiem na wynik na oddziale położniczym. Jeśli wynik badania na obecność koronawirusa okaże się dodatni mama i dziecko nie są rozdzielani, ale izolowani od reszty pacjentek. Po 36 godzinach od porodu oboje zostają wypisani do domu.

Planowe przyjęcia na oddział położniczy szpitala w Lesznie
W przypadku planowego przyjęcia do szpitala, np. w celu indukcji porodu lub planowego cięcia cesarskiego lekarz prowadzący ciążę wydaje skierowanie na wymaz na COVID-19. Jeśli wynik okaże się dodatni, przyszła mama nie będzie mogła rodzić w szpitalu w Lesznie.

W takim przypadku lekarz prowadzący ciążę musi skierować pacjentkę do najbliższego szpitala, w którym będzie mógł się odbyć poród. Lekarz prowadzący powinien też udzielić wszelkich potrzebnych informacji dotyczących porodu w placówce, która może przyjmować pacjentki zakażone koronawirusem.

A co jeśli zakażona pacjentka nie zdąży do innego szpitala?
Wtedy po porodzie w leszczyńskim szpitalu następuje izolacja mamy od noworodka oraz w miarę możliwości transport do placówki o wyższym stopniu zabezpieczenia związanego z COVID-19. Jak zaznacza personel oddziału położniczego szpitala w Lesznie, obecna sytuacja epidemiczna szybko się zmienia i wpływa na wiele innych czynników przez co, w stosunku do niektórych przypadków postępowanie jest indywidualne.

- Wiemy, że macie wiele obaw, pytań, jesteście zdezorientowane i niepewne tego, co się będzie działo i jak się będzie działo. Dlatego w razie pytań nie bójcie się i kontaktujcie ze swoją położną środowiskową i lekarzem prowadzącym - zachęcają na facebooku położne porodówki w leszczyńskim szpitalu. Pytania można także zadawać na profilu oddziału położniczego na FB.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na leszno.naszemiasto.pl Nasze Miasto