Leszno. Sparingowa porażka I-ligowca z sąsiadem zza miedzy

Sparing - sparingiem, ale wynik poszedł w świat. Szczypiorniści Real Astromal Leszno ulegli w pierwszym sparingu, przygotowującym do rundy rewanżowej rozgrywek I ligi - Tęczy Folplast Kościan 27:29.

Wynik nie był najważniejszy, aczkolwiek nic nie buduje zespołu, jak wygrane. Początek towarzyskiej potyczki drużyn zza miedzy należał do gospodarzy. Tęcza wyrównała, ale w końcówce I połowy znów swoją wyższość udokumentowali podopieczni trenera Macieja Wieruckiego, którzy po 30 minutach prowadzili w Trzynastce 14:11.

II połowa bardzo długo toczyła się przy lekkiej przewadze I-ligowca, który prowadził 1-2 bramkami. W samej końcówce to jednak goście zaprezentowali się lepiej, a przede wszystkim skuteczniej. Prym w zespole Tęczy Folplast wiedli Damian Krystkowiak oraz Dawid Wesołek, a więc dwójka graczy, która niegdyś reprezentowała zespół z Leszna. To oni przechylili losy sparingu na korzyść II-ligowca, który wygrał w hali przy Rejtana 29:27.