Prognozy pogody były fatalne, a organizatorów przyjemnie zaskoczyło słońce - w sobotę 21 grudnia na rynku w Lesznie ruszył jarmark świąteczny. Na stoiskach pojawiło się rękodzieło, także to bożonarodzeniowe. Nie zabrakło też trakcyjnych bibelotów i staroci. Pojawił się także gwiazdor.

Pierwszy tegoroczny jarmark świąteczny odbył się w pierwszy weekend grudnia. Dzisiejsza edycja miała być kolejną, a organizatorzy bardzo bali się o jej powodzenie. Prognozy pogody wskazywały, że przed południem w Lesznie ma mocno padać. Stąd specjalne zabezpieczenia stoisk, które jednak okazały się zbędne.

Z okazji jarmarku na handlową sobotę, ale też niedzielę, zapraszają wszystkie leszczyńskie sklepy na starówce. Na samym rynku można kupić między innymi świąteczne rękodzieło.

- Przygotowaliśmy nasze najciekawsze propozycje z włóczki, sklejki i sznurka oraz z drewna. Wszystko to nasze rękodzieło. Pracujemy w drewnie, teściowa zajmuje się sznurkami, a maskotki przygotowuje koleżanka. Na tegoroczne święta mamy koszyki z grawerami, bombki ze sklejki i renifery - wyjaśniała Jadwiga Kujawa ze 101 Drobiazgów wystawiającego dziś jedno ze stoisk.


Do sklepów na rynku w Lesznie zaglądać można zarówno w sobotę, jak niedzielę w godz. 10.00-14.00. Dziś i jutro z okazji jarmarku na starówce można również spotkać gwiazdora.

Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!