Leszno.To był najlepszy mecz Timeout Polonii 1912 Leszno

Bardzo dobre spotkanie rozegrali koszykarze Timeout Polonii 1912 Leszno. Nasz zespół po raz drugi pokonał Weegree AZS Politechnikę Opolską 92:74 i zwiększył szanse na awans do play-off.

Po rzutach Pabiana i Trubacza mecz rozpoczął się od wyniku (4:0) dla dobrze usposobionych gości, którzy po wygranej z Miastem Szkła Krosno chcieli pójść za ciosem. Prowadzenie ekipy trenera Radosława Hyżego nie trwało długo. Po trafieniu Leszczyńskiego gospodarze szybko odwrócili rezultat na (7:4). To była bardzo wyrównana część pojedynku, bo prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. W 8 minucie po rzucie zza łuku Stanferda Sanny goście odzyskali prowadzenie (15:18). W końcówce ćwiartki otwierającej to spotkanie trafiła też Jodłowski. Po jego rzutach leszczynianie odskoczyli na koniec kwarty (15:21).

Opolanie zbliżyli się na początku II kwarty na punkt, ale po chwili znów mieli co odrabiać. W 13 minucie po dwóch rzutach wolnych Kamila Chanasa było (20:27). Goście z Leszna na tym nie poprzestali, bo powiększyli tę przewagę do przerwy do 9 punktów (36:45).

Po zmianie stron goście z Wielkopolski nie zwolnili. Dobra dyspozycja rzutowa przełożyła się na wynik, bo przed ostatnią kwartą Poloniści mieli 18 punktów więcej (54:72). Na początku ostatniej części gry, a było to w 32 minucie po rzucie Sirijatowicza różnica ta wynosiła nawet 20 punktów (56:76) i było to najwyższe prowadzenie w całym meczu Podopieczni trenera Radosława Hyżego nie mogli roztrwonić tej przewagi. Po dobrym, jeśli nie najlepszym spotkaniu w tym sezonie leszczynianie wygrali w Opolu (92:74) i wykonali ważny krok ku grze w play-off

Weegree AZS Politechnika Opolska - Timeout Polonia 1912 Leszno 74:92 (15:21, 21:24, 18:27, 20:20)

Punkty dla Timeout Polonii zdobywali: Pabian 19 (8zb), Trubacz 18 (4x3), Chanas 15, Milczyński 15, Sirijatowicz 9, Jodłowski 8 (8zb), Sanny 5, Sączewski 5.

Najwięcej dla Weegree AZS Politechnika Opolska: Ochońko 18, Szymański 13, Kaczmarzyk 11.

W pozostałych spotkaniach I ligi padły następujące rozstrzygnięcia: Rawlplug Sokół Łańcut - STK Czarni Słupsk 73:79, Energa Kotwica Kołobrzeg - Zetkama Doral Nysa Kłodzko 72:67, Księżak Łowicz - Biofarm Basket Poznań 71:85, Miasto Szkła Krosno - Górnik Trans.eu Wałbrzych 94:78, WKK Wrocław - Elektrobud Investment ZB Pruszków (19.02).

Dodajmy, że po tej wygranej Timeout Polonia awansowała na ósme miejsce w tabeli z bilansem (9-12). Najbliższe spotkanie nasz zespół rozegra ponownie na wyjeździe. W niedzielę, 23 lutego zmierzy się z liderem rozgrywek WKK Wrocław. Początek meczu wyznaczono na godzinę 18.00. W pierwszym spotkaniu obu zespołów w leszczyńskim Trapezie Wrocławianie wygrali po zaciętym meczu (92:83). Teraz nadarzy się okazja do rewanżu. Będzie jednak o to bardzo trudno.