Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

LESZNO. W Bibliotece Cyfrowej można znaleźć ciekawe rzeczy. Wiecie o tym?

Anna Maćkowiak
Anna Maćkowiak
Arch. NM, LBC, Anna Maćkowiak
Choć Leszczyńska Biblioteka Cyfrowa nie jest nowością, stale poszerza zakres udostępnianych materiałów. Warto tam zajrzeć, zwłaszcza teraz, w czasie pandemii. Nie trzeba wychodzić z domu, by sięgnąć do ciekawych publikacji. Jakich?

LBC udostępnia na ten moment prawie 13 600 obiektów cyfrowych.

Cyfrowe zasoby: każdy znajdzie coś dla siebie

W zasobach Leszczyńskiej Biblioteki Cyfrowej znaleźć można różne kolekcje, m.in. gazet oraz czasopism, w tym archiwalne wydania Panoramy Leszczyńskiej. Jeśli więc ktoś ma ochotę poczytać, jakimi wydarzeniami żył region leszczyński chociażby na przełomie lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych, w LBC znajdą wydania tygodnika pochodzące z tamtych lat.
LBC publikuje również wydania wielu innych lokalnych periodyków, ukazujących się w różnych zakątkach regionu leszczyńskiego.

Cyfrowe zasoby: dla miłośników żużla

Miłośnicy czarnego sportu mogą zajrzeć do LBC, a konkretnie do Cyfrowej Biblioteki Żużlowej. Są tam m.in. wydania specjalne Tygodnika Żużlowego czy publikacje Wiesława Dobruszka poświęcone sportowi żużlowemu.
Wśród innych kolekcji wymienić można m.in. fotografie, druki ulotne czy mapy. Do dyspozycji czytelników jest również Cyfrowa Biblioteka Niepodległości czy Cyfrowa Biblioteka Solidarności. Materiały ciekawe, które mogą pomóc w poszerzeniu wiedzy o Lesznie i regionie, a także mogą okazać się pomocne dla uczniów, którzy wciąż uczą się zdalnie i tą drogą wyszukują różne informacje potrzebne im na zajęcia. W tym aspekcie warto zajrzeć m.in. do Cyfrowej Biblioteki Niepodległości.

Cyfrowa Biblioteka Niepodległości - Leszno 1920-2020 to efekt projektu realizowanego przez Archiwum Państwowe w Lesznie, Muzeum Okręgowe w Lesznie oraz Miejską Bibliotekę Publiczną w Lesznie. Realizacja projektu związana jest z obchodzonym w 2020 roku 100-leciem powrotu Leszna do Macierzy. Inicjatywa zakłada zgromadzenie na platformie Leszczyńskiej Biblioteki Cyfrowej (www.lbc.leszno.pl) materiałów informacyjnych, publicystycznych i książkowych związanych z powrotem Leszna oraz regionu leszczyńskiego do Macierzy - informuje Leszczyńska Biblioteka Cyfrowa.

Cyfrowe zasoby: dostępne bezpłatnie

To tylko wybrane publikacje, które udostępniane są za pośrednictwem Leszczyńskiej Biblioteki Cyfrowej i z których można korzystać bezpłatnie. Zainteresowane osoby odsyłamy bezpośrednio do Leszczyńskiej Biblioteki Cyfrowej .

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Niedziele handlowe mogą wrócić w 2024 roku

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na leszno.naszemiasto.pl Nasze Miasto