Lew Pogorzela w koronie i z awansem do ligi międzykręgowej

Lew Pogorzela mistrzem piłkarskiej lasy okręgowej. Chrapkę na to miał też Rydzyniak Rydzyna, ale przegrał ten korespondencyjną rywalizację z zespołem z powiatu gostyńskiego.

Sprawa przed ostatnią kolejką była prosta. Rydzyniak wyprzedziłby lidera tylko pod warunkiem swojej wygranej nad Brenewią Wijewo przy jednoczesnej porażce Lwa w Borku Wielkopolskim. Mecz lidera rozpoczął się nie po jego myśli, bo już po 7 minutach przegrywał z Wisłą 1:0. Po przerwie lider rozgrywek doprowadził do remisu, który bez oglądania się na Rydzyniaka dawał im pierwsze miejsce.
Tymczasem Rydzyniak męczył się niemiłosiernie z broniącą się przed spadkiem Brenewią Wijewo. Gospodarze przegrywali już 0:2. W końcówce zdobyli dwie bramki, w tym tę dającą remis 2:2 z rzutu karnego. Na nic to jednak Rydzyniakowi się już zdało. Brenewia za ambicję wywalczyła sobie miejsce na kolejny sezon w klasie okręgowej.

Wyniki 30 kolejki:

4P4S Rydzyniak Rydzyna - Brenewia Wijewo 2:2
Kajoch, Sobecki --- Łupicki, Kubicki

GKS Włoszakowice - Piast Poniec 0:16
--- Szumny, Karch - 6, Dawidziak - 5, Chwaliszewski, Konieczny, Alejski, Dorociak

Grom Wolsztyn - Grom Czacz 10:3
Bauta - 2, Kublik, Markiewicz - 3, Zwirn, Kotlarski - 2, Broniszewski --- Piotrowiak, Włodarczak, Wróblewski

Wolsztyniak - Świątek, Picz, Konieczny

Ligę wygrał Lew Pogorzela z dorobkiem 66 punktów, przed Rydzyniakiem Rydzyna - 64, Gromem Wolsztyn - 61 i Spartą Miejska Górka - 60. Z ligi spada aż 7 zespołów, w kolejności: Grom Czacz, Sarnowianka Sarnowa, Korona Wilkowice, Zjednoczeni Pudliszki, Tęcza-Osa Osieczna, Sokół Wroniawy i GKS Włoszakowice.