Męczarnie Stainer Polonii 1912 Leszno z MTS Pawłowice

Swój ostatni sparing przed nowym sezonem rozegrali piłkarze IV-ligowej Stainer Polonii 1912 Leszno. Wygrali go 1:0, ale wynik ten z A-klasowym MTS Pawłowice nie jest powodem do chluby.

Być może wpływ na słabą dyspozycję miały ciężkie przygotowania do sezonu. Poloniści powinni już na początku strzelić dwie bramki. Obie ,,setki" zostały jednak zmarnowane. Pod koniec I połowy mieli kolejną taką okazję i znów się nie popisali. Odgryzł się raz MTS, ale i on nie trafił do siatki.
Po przerwie gra była jeszcze słabsza. IV-ligowiec miał przewagę w posiadaniu piłki, ale jakoś nie kwapił się szczególnie do ataku. Dopiero w 81 minucie jedyną bramkę w spotkaniu zdobył Kacper Brodziak i leszczynianie ,,wymęczyli" wygraną na własnym boisku 1:0.
Tymczasem liga startuje już za tydzień. 10 sierpnia, na inaugurację zespół trenera Jędrzeja Kędziory zagra w Nowych Skalmierzycach z Pogonią i oby forma szybko wróciła.