Nasza Loteria

Miejsca przyjazne dzieciom

Artykuł sponsorowany Miejsca przyjazne dzieciom
Miejsca przyjazne dzieciom to takie, w których poświęca się im szczególną uwagę, zapewniając bezpieczne warunki do nauki i zabawy. Zobacz, jak wspierać swoje pociechy i zapewnić im najlepsze możliwości rozwoju.

Właściwy rozwój od najmłodszych lat

Możemy zadbać o prawidłowy rozwój dzieci jeszcze zanim pierwszy raz przekroczą próg żłobka. W specjalnych warsztatach dla najmłodszych mogą wziąć udział dzieci, które nie ukończyły nawet pierwszego roku życia. Oczywiście w tej sytuacji obowiązkowa jest obecność opiekuna maluszka. Takie warsztaty skierowane są do dzieci do 3 roku życia, a ich formuła łączy w sobie zabawy ruchowe, edukacyjne i rozwojowe.

Rodzice, których zastanawia prawidłowy rozwój mowy dziecka, jeszcze przed zapisaniem pociechy do przedszkola mogą udać się do logopedy, który specjalizuje się w terapii najmłodszych. W specjalistycznych poradniach dzieci będą mogły pracować przez zabawę. Pozytywne emocje ułatwią osiągnięcie oczekiwanych celów. Dzięki podjęciu właściwiej terapii dzieci mają szansę odzyskać wiarę we własne możliwości.

Żłobki i przedszkola

Wybór żłobka oraz przedszkola to bardzo ważny moment. Na co należy zwrócić uwagę, podejmując decyzję? Do najważniejszych kwestii możemy zaliczyć: dogodną lokalizację, zdrową i zbilansowaną dietę, wykwalifikowany personel. Chcąc dowiedzieć się więcej o placówce, możemy udać się na spotkanie z dyrektorem i opiekunami, którzy odpowiedzą na nurtujące nas pytania. Część rodziców poszukuje placówek, które realizują zajęcia określony sposób, np. już od najwcześniejszych lat wprowadza język angielski do codziennych zabaw. Innym ciekawym przykładem są żłobki oraz przedszkola prowadzone w nurcie Montessori. System ten zwraca uwagę na indywidualność każdego
dziecka i zakłada, że plan edukacji należy dostosować do unikalnych potrzeb i predyspozycji. Takie podejście pozwala w pełni wykorzystać potencjał i uzyskanie świetnych wyników nauki.

Miejsca dedykowane zabawie

Jeśli nasze dzieci rozpiera energia lub po prostu chcemy sprawdzić im trochę frajdy i urozmaicić wolny czas, to mamy do wyboru kilka interesujących możliwości.

• Park linowy to ogrom frajdy na świeżym powietrzu, połączony ze smakiem adrenaliny. Dzięki profesjonalnej obsłudze oraz specjalnym zabezpieczeniom możemy być spokojni o bezpieczeństwo w trakcie zabawy. Należy jednak pamiętać o tym, że wstęp do parku jest możliwy dla dzieci, które osiągnęły odpowiedni wzrost. Zabawa w parku linowym sprzyja rozwijaniu koordynacji ruchowej oraz motoryki. Wybierając się całą rodziną, z pewnością
będziemy się świetnie bawić.
• Park trampolin także zapewni rozrywkę dla całej rodziny. Miejsce to sprzyja aktywnej zabawie, ale bardzo często można tutaj spotkać zajęcia grupowe. Dzieci mają szansę na rozwinięcie swoich umiejętności motorycznych, poprawę kondycji oraz nauczenie się dostosowanych do ich wieku akrobacji.
• Sale zabaw sprawdzą się i na co dzień, i jako miejsce, w którym można urządzić huczne przyjęcie dla grupy dzieci. Zanim jednak zarezerwujemy salę, upewnijmy się, czy na miejscu będzie zapewniona opieka, a także, na jakie atrakcje dzieci będą miały wstęp. Dzieci chętnie bawią się na specjalnych instalacjach w tzw. Małpim Gaju, gdzie mogą do woli skakać, wspinać się czy zjeżdżać. Wśród dostępnych atrakcji w salach zabaw dla dzieci, możemy znaleźć np. dedykowane najmłodszym tory do gry w kręgle. Tego typu gry to okazja do rywalizacji oraz atrakcyjna forma spędzania wolnego czasu poza domem.
• Miejsca łączące naukę i zabawę w przyjazny sposób wzbogacają wiedzę dzieci. Idealnym przykładem takiego miejsca jest Historyland, czyli historia Polski ułożona z 1,5 miliona kloców Lego. W tym miejscu dzieci mogą przenieść się do samego serca wydarzeń i odkrywać je w zupełnie nowy sposób. Nauka w taki sposób jest bardziej efektywna, a dzieci nie tylko zobaczą makiety zbudowane z kultowych, ale także będą uczestniczyć w projekcjach
multimedialnych np. przez gogle VR.

Zajęcia grupowe

Ważnym aspektem w rozwoju młodego człowieka jest zawiązywanie przyjaźni. Zapisując dziecko na ciekawe zajęcia grupowe, dajemy mu szansę na poznanie rówieśników o podobnych zainteresowaniach. Ale to oczywiście nie jest jedyna korzyść. Dzieci uczęszczające do szkoły sztuk walki mają szansę nauczyć się lepiej radzić sobie ze stresem, zyskać pewność, stać się bardziej sprawnym fizycznie oraz opanować umiejętność samoobrony. Uczestnicy mogą dołączyć do właściwej dla siebie grupy wiekowej. Zajęcia prowadzone przez profesjonalnych trenerów są dopasowane do możliwości dzieci, a co za tym idzie bezpieczne. Równie popularne zajęcia dla dzieci to nauka tańca.
Na zajęciach dzieci będą rozwijać swoje umiejętności w przyjaznej atmosferze i pod okiem specjalisty.
Taniec pozwoli na rozwój fizyczny oraz emocjonalny dziecka. Młodzi tancerze mają szansę rozbudzić w sobie prawdziwą pasję na lata.

Buty dla maluchów

Warto zwrócić uwagę na pewną kwestię, szczególnie wtedy gdy nasze dzieci spędzają czas w sposób aktywny. Ważną kwestią jest zapewnienie odpowiedniego obuwia. Jest to kwestia czasem bagatelizowana przez rodziców, a należy pamiętać, że stopa młodego człowieka zmienia się w bardzo szybkim tempie. Noszenie źle dopasowanego obuwia może powodować bolesne otarcia i powstanie odcisków. W dłuższej perspektywie konsekwencje mogą być niestety nawet bardziej poważne. Dlatego należy zwrócić uwagę na dobór właściwego obuwia, a najlepiej udać się do dedykowanych dzieciom punktów, gdzie możemy poprosić o pomoc specjalistów.

Artykuł powstał we współpracy z:
„Maluszek” s.c.
Jump Planet
Warsztaty Agaty
Bajkowa Akademia Smyka
Niepubliczne Żłobki i Przedszkola Little People
Centrum Tańca Power – Dance
Centrum Edukacji Akademia Montessori
Tuptaj Yu s.c.
Leśny Raj Park Linowy
Przedszkole Wesoła Ciuchcia
Fabryka Śmiechu Michałek
Pilskie Centrum Aikido
Klub Sportowy Zenith Gameness Team Poznań
Słówka Gabinet Logopedyczno - Terapeutyczny Ewelina Wicher-Ima
Nasz Świat sp. zo.o.
Park Trampolin Jump Now
HistoryLand

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Miejsca przyjazne dzieciom - Gniezno Nasze Miasto

Wróć na leszno.naszemiasto.pl Nasze Miasto