Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Mistrzostwa Polski Juniorów w Boksie - finałowe walki [ZDJĘCIA]

mos
Zakończyły się rozgrywane w Lesznie Mistrzostwa Polski Juniorów w Boksie. W niedzielę, 1 kwietnia pięściarze stoczyli walki finałowe. W kategorii do 75 kg złoto wywalczył leszczynianin Michał "Ludwik" Ludwiczak.

Przez pięć dni ponad 140 pięściarzy z całej Polski walczyło o medale w Mistrzostwach Polski Juniorów w Boksie w leszczyńskiej hali Trapez.

W niedzielę, 1 kwietnia na ringu w dziesięciu walkach finałowych zmierzyli się najlepsi zawodnicy tych mistrzostw. Na największy aplauz publiczności mógł liczyć reprezentant KS Polonii Leszno Michał Ludwiczak. W kategorii do 75 kg zmierzył się z Jordanem Kulińskim z klubu Start Włocławek. Ludwiczak zwyciężył i tym samym został nowym mistrzem Polski.

Zestawienie wyników walk finałowych:

WAGA 49 KG
JUDIN KAROL - PACO LUBLIN - KOCH MARIUSZ - RKS ŁÓDŹ - (14:8)

WAGA 52 KG
SMERDEL TOMASZ - GWAREK ŁĘCZNA - LEWANDOWSKI PIOTR - POLONIA ŚWIDNICA (16:8)

WAGA 56 KG
PIETRUCZUK MAREK - VICTORIA OSTROŁĘKA - WASILEWSKI ANDRZEJ - KONTRA ELBLĄG (14:8)

WAGA 60 KG
ADAMIEC DANIEL - RUSHH KIELCE - KUŁAK KRYSTIAN - BOXING SOKÓŁKA - (10:10 po dogrywce 30:24)

WAGA 64 KG
ŁĘGOWSKI KAZIMIERZ - ÓSEMKA CHOJNICE - KAMIŃSKI PAWEŁ - RÓŻA KARLINO (12:4)

WAGA 69 KG
OSTROWSKI MICHAŁ - CIOS ADAMEK GILOWICE - BIAŁAS DAWID - MOSM TYCHY – (10:7)

WAGA 75 KG
LUDWICZAK MICHAŁ - KS POLONIA LESZNO 1912 - KULIŃSKI JORDAN - START WŁOCŁAWEK
(15:13)

WAGA 81 KG
GOLENIEWSKI JAKUB - GWARDIA WROCŁAW - BARTOSZEWICZ KRYSTIAN - SKORPION SZCZECIN (13:8)