Młodzież z Leszna najlepsza w Wielkopolsce i z awansem

Siatkarska drużyna UKS 9 Leszno podczas finału wojewódzkiego rozegranego w hali na Zatorzu zdobyła mistrzostwo Wielkopolski i przepustkę do finału Mistrzostw Polski. Leszczyński zespół wygrał wszystkie swoje mecze, bez straty seta.

W rozgrywkach Kinder Joy of moving pod patronatem Polskiego Związku Piłki Siatkowej uczestniczą chłopcy i dziewczęta z roczników 2008-2010 z wszystkich województw. Leszno reprezentowało 9 zespołów, a trzem udało się awansować do finału wojewódzkiego w swoich kategoriach.

W finale trójek chłopców w hali na Zatorzu spotkało się 15 najlepszych zespołów z województwa. Drużyna w składzie: Igor Hamrol, Antoni Wiatrowski, Iwo Konarkowski i Jędrzej Przybylski prowadzony przez trenera Jarosława Borowskiego wywalczył awans do finału Mistrzostw Polski. Chłopcy wygrali wszystkie swoje mecze w rundzie zasadniczej i finałowej, pokazując, że dużo już potrafią i z każdym kolejnym meczem, czy turniejem robią stałe postępy.

Nadmieńmy, że finał Mistrzostw Polski odbędzie się w dniach 26-29 sierpnia w Zabrzu, a zagrają w nim mistrzowie i wicemistrzowie wszystkich województw z każdej kategorii dziewcząt i chłopców. Łącznie rywalizować będzie około 200 zespołów, więc będzie to ogromna dawka siatkówki w młodzieżowym wydaniu.