Młodzież z powodzeniem walczyła na planszach Wrocławia

archiwum Jakub Fogt
We Wrocławiu odbył się ogólnopolski turniej dzieci i młodzików we florecie. W imprezie wystartowali, zresztą z powodzeniem reprezentacji dwóch leszczyńskich klubów.

W kategorii młodzików nie było mocnych na Jakuba Fogta z Polonii 1912 Leszno, który dotarł do wielkiego finału, a tam pokonał Miłosza Możejko z UKS Atena Gdańsk 12:7. Na podium stanął też Gracjan Waśćiński z IKS Leszno, zajmując trzecią pozycję. Wysoko klasyfikowani byli również kolejni zawodnicy IKS: Cezary Ginter był szósty, a Odyseusz Ciesielki zakończył rywalizację na 11 miejscu.

W kategorii dzieci też było podium. Na 3 stopniu stanął Maciej Madaliński z IKS Leszno. Inni też wypadki dobrze. Juliusz Tabaka (IKS) zajął 8 miejsce, Maksymilian Mocek (IKS) – 9 miejsce, Igor Stelmaszyk (Polonia) – 11 miejsce, Mikołaj Soszyński (IKS) – 13 I Franciszek Neumann (Polonia) – 15.