Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Muzeum Okręgowe zaprasza „Miejski Zwierzyniec. Spacer po Lesznie z Janem Jonstonem” [ZDJĘCIA]

Karolina Bodzińska
Karolina Bodzińska
Kilka dni temu, 3 września swoje urodziny obchodziłby Jan Jonston, wielki uczony i jeden z najwybitniejszych mieszkańców Leszna. Najnowszym produktem Muzeum Okręgowego w Lesznie, dla którego inspiracją były jego dzieła, jest „Miejski Zwierzyniec. Spacer po Lesznie z Janem Jonstonem”. Mieliście już okazję wybrać się na ten wyjątkowy szlak?

Projekt „Miejski zwierzyniec. Spacer po Lesznie z Janem Jonstonem” jest propozycją poznania dziejów Leszna, jego architektury oraz J. Jonstona. To wspólna zabawa, w której przeszłość przeplata się ze współczesnością. Projekt uwzględnia: spacery po Lesznie, grę miejską, konkursy, film oraz grę mobilną. To wszystko ma wzmocnić tożsamość uczestników i ich poczucie lokalnego patriotyzmu.

- Zwierzęta opisane w książkach Jana Jonstona wraz z autorem będą przewodnikami po mieście na styku światów, czyli wielokulturowym Lesznie i inspiracją w kreatywnych działaniach

mówi Marta Małkus, kierownik działu edukacji i marketingu Muzeum Okręgowego w Lesznie.
W zadaniu biorą udział różne grupy społeczne: uczniowie, seniorzy i osoby z szczególnymi potrzebami.

- Dla mnie to wielka radość, jak wiele osób odkrywa Leszno na nowo m.in: emblemat żurawia w Delicjach czy pelikana, lwa, orła, a nawet smoka w wielu innych mniej lub bardziej uczęszczanych lokalizacjach. Spacery, które już się odbyły, a w których wzięli udział seniorzy oraz uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Zaborowie, podsumowane będą w formie konkursu plastycznego, a prace będzie można zobaczyć już od 17 września w Stacji Biznes – dodaje M. Małkus.

Inspiracją do realizacji zadania jest posadzenie muzealnego drzewa - platanu w Parku Jonstona. Miejsce to stanowi start spaceru, gry miejskiej i questu, a przede wszystkim początek opowieści, którą poprowadzi barokowy uczony i jego zwierzyniec.
Grę miejską można już ściągnąć TUTAJ
Natomiast film z tłumaczeniem na polski język migowy pojawi się już niebawem. Jednocześnie kończy się faza testowa gry mobilnej i na 18 września zapowiadania jest jej promocja.

- Spacery, gry i konkursy to nie tylko odkrywanie architektury Leszna, ale także spotkanie z pięknem natury i poznaniem jej tajemnic – zapewnia M. Małkus. - Dla mnie istotne jest również to, że cały projekt został przemyślany tak, aby służył mieszkańcom nawet w okresie pandemii.

Zadanie dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu Patriotyzm Jutra 2021 oraz ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

Nasza redakcja jest jednym z patronów medialnych tego przedsięwzięcia.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Michał Pietrzak - Niedźwiedź włamał się po smalec w Dol. Strążyskiej

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na leszno.naszemiasto.pl Nasze Miasto