Nie brakowało sparingów. Piłkarze szukają formy przed rundą wiosenną

Powoli dobiegają końca przygotowania drużyn piłkarskich do rundy wiosennej. Znów spory ruch panował na boiskach, gdzie rozegrano kilkanaście spotkań. Niestety przegrywali nasi dwa IV-ligowcy. Oba zespoły uległy w tych samych rozmiarach 3:2.

Zespół z Leszna gościł w Lubinie, gdzie zmierzył się z juniorami Zagłębia. Dość długo spotkanie układało się po myśli gości. Do przerwy prowadzili po bramce Damiana Nowaka 1:0, a po przerwie podwyższyli na 2:0 (trafienie Jakuba Nowaka). Później trener Jędrzej Kędziora mocno zamieszał składem. Na murawie pojawiła się młodzież, która nie była w stanie powstrzymać rywala, który zdobył trzy bramki i wygrał ostatecznie 3:2
Takiej samej porażki doznali piłkarze z Kościana, którzy zmierzyli się z ligowym przeciwnikiem – Wartą Międzychód. Obra cały czas musiała gonić wynik. Po bramce Marchewki było 2:1, ale rywal odpowiedział. Wynik na 3:2 ustalił Funatsu.
Bardzo dobrze w sparingach spisuje się lider V ligi – Krobianka Krobia. Podopieczni trenera Dariusza Wiśniewicza nie zagrali nadzwyczajnie, ale mimo to pewnie pokonali czołowy zespół klasy okręgowej – Piasta Poniec 3:1.
- Nie do końca jestem zadowolony z naszych poczynań. Zagraliśmy zbyt indywidualnie i nie realizowaliśmy założeń taktycznych. Przeciwnik zmusił nas do wysiłku, ale chcieliśmy, by tak było. Generalnie lepiej było do przerwy. Potem nasza gra wyglądała dużo gorzej – przyznał Dariusz Wiśniewicz, trener Krobianki.
Dobre spotkanie rozegrał nasz inny V-ligowy zespół. Kania Gostyń rozbiła Piasta Kobylin aż 6:1, a skutecznością błysnął Aleksander Woźniak, który skompletował czteropak.

- - -Brakowało nam wcześniej takiego zawodnika, jakim jest Olek. Oby przełożył to na ligę, a będę spokojniejszy – powiedział Grzegorz Wosiak, szkoleniowiec Kani.