Nie mają sposobu na FC Toruń. GI Malepszy Futsal Leszno bez punktów

Po przerwie świąteczno-noworocznej do rozgrywek powrócili futsaliści. Pierwsze tegoroczne spotkanie w wykonaniu GI Malepszy Futsal Leszno nie będzie jednak wspominane najmilej.

Otwarcie spotkania, którego gospodarzem był FC Reiter Toruń należało do gospodarzy, którzy już na początku chcieli zadać gościom bolesny cios. Tuż po pierwszym gwizdku, bardzo szybko w dogodnej sytuacji znaleźli się miejscowi. Na szczęście na wysokości zadania stanął Michał Długosz, który nie zapobiegł jednak sytuacji z 3 minuty meczu, kiedy do siatki trafił Spychalski. Nasz zespół jednak otrząsnął się z tego nie najlepszego początku i zaczął dochodzić do głosu. Niestety w poczynaniach GI Malepszy Futsal Leszno brakowało dokładności. Efektów bramkowych nie było i po 20 minutach było skromne (1:0).

Po zmianie stron nasz zespół zaatakował odważniej i w 24 minucie był remis po trafieniu Niedźwiedzkiego. Radość gości trwała dwie minuty, bo leszczynianie nie upilnowali Mikołajewicza. Szybko mógł być jednak remis, ale Sebastian Wojciechowski mając idealną okazję zdecydował się podawać i z akcji wyszły przysłowiowe nici. Podwyższył za to rywal, a konkretnie Waszak, wykorzystując niefrasobliwość zespołu z Wielkopolski. Potem goście otrzymali prezent w postaci rzutu karnego, który na bramkę zamienił Piotr Pietruszko. Wtedy dał o sobie znać Mikołajewicz, co dało FC Toruń znów 2-bramkową zaliczkę. Nadzieje jednak znów odżyły, bo swoją drugą bramkę zdobył Pietruszko. W ostatnich minutach trener Tomasz Trznadel podjął ryzyko i zdjął bramkarza. Nic to jednak nie dało, a przeciwnik w ostatniej minucie ukąsił po raz kolejny za sprawą Mikołajewicza i spotkanie zakończyło się rezultatem 5:3.

FC Reiter Toruń – GI Malepszy Futsal Leszno 5:3 (1:0)

Bramki: 1:0 Spychalski (3), 1:1 Niedźwiedzki (24), 2:1 Mikołajewicz (26), 3:1 Waszak (28), 3:2 Pietruszko (34-karny), 4:2 Mikołajewicz (34), 4:3 Pietruszko (37), 5:3 Mikołajewicz (40)