Odpadają z Pucharu Polski. Jedyna nadzieja w Krobiance

Cztery zespoły naszego regionu biorą (brały) udział w spotkaniach 1/16 finału Pucharu Polski na szczeblu Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. Niestety trzy zespoły z tej rywalizacji już odpadły.

Najtrudniejszego rywala miała bez wątpienia drużyna Korony Piaski. Lider V ligi podejmował na własnym boisku 12 zespół III ligi – Sokół Kleczew. Zdecydowanym faworytem byli goście, ale na boisku różnicy dwóch klas nie było absolutnie widać. Goście objęli prowadzenie, ale potem po rzucie karnym wykorzystanym w 74 minucie przez Cubala było sensacyjne 1:1. Wynik w regulaminowym czasie nie uległ zmianie i o wszystkim decydowały rzuty karne. Długo oba zespoły były nieomylne. Tak było do stanu 5:5. W szóstej serii strzelanie jedenastek się skończyło. Goście bardzo szczęśliwie wygrali 6:5 i to oni zagrają w 1/8 finału. Dla Korony też gratulacje, bo pomimo porażki wcale nie byli gorsi.

Mocniejsza wiosną ma być Polonia 1912 Leszno, ale mecz z Centrą Ostrów Wielkopolski póki co tego nie potwierdził. Ten pucharowy mecz odbył się na sztucznej murawie w Gostyniu, jako, że klub z Leszna nie ma ani sztucznego boiska, a klasyczne boisko nie nadawało się po zimie jeszcze do gry. Centra prowadziła. Polonia zdołała wyrównać na 1:1 po bramce Łukasza Bugzela, ale jeszcze do przerwy Ostrowianie znów byli lepsi o bramkę. Po zmianie stron rywal wypunktował Polonię, strzelając bramkę na 1:4 w 89 minucie spotkania.

Podobnie przegrała Obra 1912 Kościan, z innym Ostrowskim klubem – Ostrovią. Jedyną bramkę dla naszej drużyny zdobył Przewłocki.Poza wspomnianą trójką zespołów, która swoje mecze ma już za sobą w 1/16 zagra jeszcze Krobianka Krobia, która 6 marca o 16.00 podejmie Lubuszanina Trzcianka.