Osiewicz ze złotem. Trzy medale Polonistek podczas mistrzostw Polski

Kręgielnia w Lesznie gościła uczestników mistrzostw Polski seniorów i seniorek. Rywalizowano indywidualnie i w parach. Tradycyjnie kilka medali zdobyli reprezentanci i reprezentantki naszych dwóch klubów.

W konkurencji indywidualnej w gronie pań triumfowała co prawda Agata Banaszak z Czarnej Kuli Poznań z wynikiem łącznym 1770 punktów, ale tuż za nią znalazła się Joanna Lajtke-Glapiak, która ustąpiła nowej mistrzyni o 12 kręgli. Na najniższym stopniu podium stanęła Marta Strzelczak z Alfy Vector Tarnowo Podgórne , tracąc z kolei 12 punktów do drugiej zawodniczki. Nicoletta Dudziak kolejna z zawodniczek gospodarzy zajęła czwarte miejsce i na pewno może czuć niedosyt. Do medalu brakowało jednak sporo przez słabszy występ w finale. Miejsce 9 przypadło Annie Chwastyniak, a 12 lokata - Monice Leciejewskiej. Obie odpadły w półfinałach.

Za to w konkurencji par kobiet aż dwa medale wywalczyła Polonia. Złoto przypadło Nicolettcie Dudziak i Annie Chwastyniak (1171), a na najniższym stopniu podium stanęły Joanna Lajtke-Glapiak i Monika Leciejewska (1164). O 3 punkty lepsze były: Marta Strzelczak oraz Liwia Ulatowska z Alfy Vector Tarnowo Podgórne, które przedzieliły dwie pary gospodyń.

W gronie panów indywidualnie poza zasięgiem wszystkich był Jakub Osiewicz ze Startu Gostyń. "Ośka" grał jak natchniony. W eliminacjach - 677, w półfinale - 676, a w finale - 611, co łącznie dało - 1964 punkty. Nasz zawodnik pokonał czterech zawodników Alfy Vector Tarnowo Podgórne, którzy znaleźli się za nim. Ostatecznie po srebro sięgnął - Michał Grędziak (1905), a brązowym medalem musiał się zadowolić Leszek Torka - 1876. Na półfinałach swój udział w imprezie zakończyła trójka zawodników Polonii. Miejsca 8-10 zajęli w kolejności: Kamil Kozłowski (w półfinale - 606), Szymon Kaliski (w eliminacjach 609) oraz Patryk Konarkowski.

W parach seniorów całe podium zajęli drużynowi mistrzowie Polski, czyli Alfa Vector Tarnowo Podgórne. Złoto dla pary: Leszek Torka - Jarosław Bonk, srebro dla Marcina Grzesiaka i Dawida Strzelczaka, a brąz przypadł w udziale Tomaszowi Masłowskiemu oraz Michałowi Grędziakowi. O medal otarła się para Startu: Jakub Osiewcz - Karol Sellmann, którym do brązu zabrakło 6 punktów. Na szóstym miejscu sklasyfikowano najlepszą parę Polonii 1912 Leszno. To miejsce zajęli Szymon Kaliski i Kamil Kozłowski.