Pewne i bezdyskusyjne zwycięstwo w Katowicach

Mecz w Katowicach miał duże znaczenie dla gospodarzy. Ci wygrywając z ekipą z Wielkopolski przedłużyliby swoje szanse na pozostanie w ekstraklasie. Miejscowi jednak chyba nie do końca w to wierzyli...

Goście z Leszna byli faworytem meczu, ale jako, że grali na wyjeździe, to pewne obawy mogliśmy mieć, tym bardziej, że dla akademików to był kolejny mecz z gatunku tych, być lub nie być w najwyższej klasie rozgrywkowej.
Tak naprawdę już w 3 minucie nasza drużyna powinna była już prowadzić, ale Mateusz Lisowski po świetnej kontrze nie potrafił wpakować piłki do siatki. Co się jednak odwlecze, to nie uciecze. Wynik goście otwarli w 10 minucie, a wszystko za sprawą Piotra Pietruszko. Na kolejne trafienie nie trzeba było długo czekać. Trzy minuty później swoją bramkę kolejną bramkę w Futsal Ekstraklasie zdobył Hubert Olszak, podwyższając na 0:2. Takie prowadzenie utrzymało się do końca I połowy. Podopieczni trenera Tomasza Trznadela wyglądali do przerwy dobrze, ale to dwubramkowe nie dawało jeszcze punktów. W futsalu sytuacja może się bowiem zawsze szybko odwrócić.

Cudu jednak w Katowicach nie było. Miejscowi nie mieli pomysłu i prochu na ten mecz. W 23 minucie zespół z Wielkopolski miał już trzy bramki zaliczki, a o strzelaniu bramek przypomniał sobie kapitan drużyny – Jakub Molicki. W 25 minucie oglądaliśmy ostatniego gola w spotkaniu. Tym razem Kacper Konopacki poprawił swoje strzeleckie statystyki. Do końca spotkania zespół z Leszna w pełni kontrolował to co się dzieje na parkiecie. Nie pozwalał rywalowi na zbyt wiele i odniósł łatwe i przekonujące zwycięstwo, zachowując przy tym czyste konto po stronie strat. Mimo tej wygranej leszczynianie wciąż pozostają na 7 miejscu, ale powiększyli swój dorobek do 45 punktów. Tylko punkt dzieli GI Malepszy Futsal Leszno do piątej i szóstej drużyny w tabeli, odpowiednio: Red Dragons Pniewy i Orła Futsal Jelcz-Laskowice. Wyprzedzenie obu rywali pozostaje celem ekipy z Leszna na końcówkę sezonu. 15 maja GI Malepszy Futsal Leszno podejmie w Trapezie o 20.00 – Dreman OSiR Komprachcice, tydzień później wybierze się do Gliwic na starcie ze zdegradowanym GSF i wreszcie na koniec rozgrywek podejmie we własnej hali czwarty zespół tabeli – Clearex Chorzów.

AZS UŚ Katowice - GI Malepszy Futsal Leszno 0:4 (0:2)

Bramki: 0:1 Pietruszko (10), 0:2 Olszak (13), 0:3 Molicki (23), 0:4 Konopacki (25)