Pierwszy krok Rycerzy do półfinałów II ligi. Bytom ograny w Rydzynie

Koszykarze Rycerzy Rydzyna wciąż na zwycięskiej ścieżce. Nasz zespół odniósł kolejne zwycięstwo. Tym razem w pierwszym spotkaniu ćwierćfinałowym play-off ograł u siebie Polonię Bytom 94:81.

Myślę, że od ćwierćfinałów zaczną się schody, bo pozostaną najlepsze drużyny II ligi – mówił po spotkaniach z ŁKS Łódź Jędrzej Jankowiak, trener Rycerzy Rydzyna.

Czy miał rację? W pewnym sensie tak, choć pierwsze minuty I kwarty meczu z Polonią Bytom należały do gospodarzy, którzy po ,,trójce” Krówczyńskiego prowadzili już nawet (12:3). Polonia jednak szybko odrobiła straty i w 7 minucie był już remis (12:12). Końcówka kwarty należała jednak do gospodarzy, a celny rzut z dystansu Chanasa ustalił wynik po 10 minutach na (25:18).
Przyjezdni nie rezygnowali i w II kwarcie dopięli swego. Po trafieniu Leszczyńskiego odwrócili na chwilę wynik (29:31). Po 20 minutach lepszy był jednak zespół z powiatu leszczyńskiego, ale prowadzenie było minimalne (45:44).
Prowadzenie po przerwie jeszcze przez chwilę przechodziło z rąk do rąk. Po trafieniu Salamonika mieliśmy (47:52), ale wtedy świetną serię 14:0 mieli Rycerze, którzy odskoczyli na 61:52. To złamało opór drużyny prowadzonej przez byłego reprezentanta Polski – Mariusza Bacika. Rycerze już do końca mieli ten mecz pod kontrolą, triumfując ostatecznie 94:81.

Rycerze Rydzyna – Polonia Bytom 94:81 (25:18, 20:26, 33:19, 16:18)

Punkty dla Rycerzy zdobywali: D.Bręk 24 (3x3), Chanas 19 (5x3), Rostalski 14 (12 zb), M.Bręk 13, Milczyński 12 (15 zb), Krówczyński 5, Samolak 4, Nawrocki 3, Domagała 0.

Rycerze prowadzą więc po pierwszym meczu 1-0, ale by awansować muszą wygrać dwa mecze. Rewanż już w środę w Bytomiu. Gdyby Polonia wyrównała stan meczu, to decydujące starcie odbędzie się 1 maja w Rydzynie.