Pierwszy sparing i od razu wysoka wygrana [ZDJĘCIA]

Póki co był to tylko sparing, ale futsalowy zespół z Leszna już wygrywa. Leszczynianie w pierwszym swoim sparingu rozbili Fit-Morning Gredar Brzeg 13:2. Początek meczu jednak na to nie wskazywał.

Spotkanie rozgrywane w Trapezie lepiej rozpoczęli rywale, którzy prowadzili już 0:2. Jedna z bramek była jednak dość przypadkowa, bo futsalówka odbiła się od zawodnika gospodarzy i wpadła nieoczekiwanie do siatki. Goście byli w pierwszych minutach aktywni i to ich gra wyglądała lepiej. Z czesem jednak zaczęło się to zmieniać i do głosu doszli miejscowi, którzy w 14 minucie zdobyli kontaktową bramkę po trafieniu jednego z nowych nabytków – Dominika Soleckiego. Po pierwszej tercji (sparing rozgrywano w trzech tercjach po 20 minut) miejscowi jednak przegrywali (1:2). Ta kolejna była już popisem strzeleckim leszczynian. Trzy razy Kąkol, dwa razy Douglas, raz Maciejewski i w ostatniej sekundzie tej części gry Wojciechowski i było już (8:2) dla GI Malepszy Futsal Leszno. W kolejnych 20 minutach gry nasz zespół dołożył jeszcze cztery bramki (Douglas, Solecki, Lisowski, Kąkol) i pojedynek zakończył się bardzo wysoką wygraną podopiecznych trenera Tomasza Trznadela 13:2.

Początek spotkania w naszym wykonaniu nie był najlepszy. Rozpoczęliśmy nieodpowiedzialnie. Goście wyglądali naprawdę dobrze. Dwie kolejne kwarty z kolei, to nasza dominacja, a do tego ładne akcje, ładne bramki, a większość została zdobyta przez zawodników nowo pozyskanych. Mam nadzieję, że jednak zostawią trochę tej skuteczności na ligę, bo będzie nam na pewno potrzebna. Na ile ten skład pozwoli nam powalczyć w lidze nie wiem, bo rywale też się wzmacniają. Marzeniem jest oczywiście poprawa tego piątego miejsce, które zajęliśmy w minionych rozgrywkach – powiedział Tomasz Trznadel, trener GI Malepszy Futsal Leszno.

Dodajmy, że kolejne dwa sparingi ekipa z Leszna rozegra w najbliższy piątek i sobotę 13 i 14 sierpnia, a rywalami będą odpowiednio: KS Gniezno oraz Orlik Mosina, a więc zespoły z I ligi.