Podium w Czechach, a w kraju start w Pucharze Polski

Polonia 1912 Leszno
Miniony weekend bogaty był we floretowe wydarzenia, nie tylkow Polsce, ale i poza naszymi granicami, gdzie wybrał się zawodnik Polonii 1912 Leszno – Jakub Fogt. Walczył tam z powodzeniem.

W Pradze rozegrano Puchar Czech w kategorii kadetów. Gościnnie w zawdoach udział wziął wspomniany Przemysław Fogt. Młodziutki zawodnik leszczyńskiego klubu walczył doskonale i był o krok od ścisłego finału. W grupie wygrał wszystkie walki eliminacyjne i rozstawił się z numerem 2 do walk pucharowych. Po kolejnych zwycięstwach doszedł do walki półfinałowej, gdzie musiał uznać wyższość zawodnika gospodarzy, z którym przegrał jednym trafieniem (14:15). Ostatecznie reprezentant Polonii zajął 3 miejsce.

Juniorzy z Polski rywalizowali z kolei w Poznaniu, także w zawodach pucharowych. Dwóch zawodników leszczyńskich klubów awansowało tam do czołowej „16”. Ostatecznie najlepiej wypadł Szymon Pacholczyk z IKS Leszno, zajmując 10 miejsce. Najlepszą, wspomnianą „16” zamknął Jan Nowak z Polonii. Wśród dziewcząt 22 miejsce zajęła Aleksandra Binko, a tuż za nią znalazła się Gabriela Miętka (obie Polonia).