Polacy z dwójką leszczynian na najwyższym stopniu podium w Niemczech

KS Polonia 1912 Leszno
Kapitalnie podczas zawodów Pucharu Europy kadetów we florecie w niemieckim Esslingen spisała się reprezentacja Polski z dwójką leszczynian na czele.

U naszych zachodnich sąsiadów w turnieju drużynowym wystartowało aż 26 zespołów. Finał był wewnętrzną polską sprawą. Spotkały się w nim drużyny: Polska I i Polska III. Wygrała pierwsza drużyna biało-czerwonych, w której składzie znalazła się dwójka leszczynian: Jan Nowak (Polonia 1912 Leszno) oraz Filip Winkhof (IKS Leszno). Dodajmy, że podium w turnieju drużynowym uzupełnili reprezentanci Izraela, a co ciekawe w imprezie startowało aż pięć polskich drużyn. W innej znalazł się Jakub Fogt z Polonii, który z kilkoma innymi reprezentacyjnymi kolegami został sklasyfikowany na 18 miejscu.

W turnieju indywidualnym Polakom nie szło już tak dobrze. Jan Nowak zajął 54 miejsce, a Jakub Fogt był 79. Kolejny takie turniej zaliczany do Pucharu Europy kadetów odbędzie się w następny weekend w Budapeszcie.