Polonia 1912 Leszno. Czarna seria piłkarzy w IV lidze trwa

Jak się nie wiodło, tak się nie wiedzie piłkarzom Polonii 1912 Leszno w rozgrywkach IV ligi. Leszczynianie jechali do Nowych Skalmierzyc z postanowieniem przełamania się i nie można powiedzieć, że zespół nie podjął walki, ale...

Pierwsze 45 minut spotkania nie przyniosło żadnej bramki. Oba zespoły nie popełniały błędów na tyłach, choć pojedyncze okazje do zmiany rezultatu były.
W 56 minucie w obozie gości zapanowała radość. Po kapitalnej kontrze Wojciech Bzdęga podał do Płocharczyka, a pomocnik Polonii strzelił nie do obrony i było 0:1.
Radość Polonii trwała 10 minut. W 65 minucie do remisu doprowadził Adam Majewski. Ten sam piłkarz w 72 minucie wyprowadził Pogoń na prowadzenie. Goście jednak nie podłamali się i chwilę później doprowadzili do wyrównania. Na wysokości zadania stanął „Płochar”. To nie był koniec emocji. Niestety potem strzelali już tylko gospodarze. Swój dzień miał Majewski, który ustrzelił hatt-tricka, a potem dzieła dokończył na trzy minuty przed końcem spotkania Daniel Kaczmarek i wicelider tabeli pokonał Polonię 4:2, odzierają ze złudzeń podopiecznych trenera Łukasza Koniecznego.

Obra na fali

W odróżnieniu do Polonii na fali jest Obra 1912 Kościan, która znów zwiększyła swoje szanse na to, by wiosną zagrać w mistrzowskiej ósemce. Obra byłą faworytem starcia z beniaminkiem z Dopiewa i już w 2 minucie prowadziła 1:0 po rzucie karnym wykonanym przez Adamskiego. Prawdziwe strzelanie rozpoczęła się jednak dopiero po przerwie. Borowiak, dwa razy Maigari i na koniec w 90 minucie Sznabel. Tak strzelała w Święto Niepodległości, wygrywając 5:1. Drugi raz z rzędu na boisko nie wybiegła jedenastka z Krobi. Podobnie jak mecz w Gołuchowie, tak i ten w Kaliszu z rezerwami KKS został odwołany z powodu zagrożenia epidemicznego.