Polonia ciągle na minusie

ABAR
Juniorzy młodsi Polonii Leszno, podobnie jak ich starsi koledzy, nie poradzili sobie w meczu z Groclinem Grodzisk Wielkopolski. Spotkanie juniorów młodszych obu zespołów miało inny przebieg.

Spotkanie juniorów młodszych obu zespołów miało inny przebieg. W zasadzie już pierwsza połowa spotkania ustawiła spotkanie. Goście w ciągu 40 minut zdobyli aż cztery bramki i w zasadzie w tym momencie było już po meczu.
Druga połowa była nudna z tego względu, że Groclin nie kwapił się już z atakami, będąc pewnym swego.
Polonia po nieudanej pierwszej połowie, w której zresztą zagrała bez wiary w dobry wynik, nie miała zupełnie pomysłu na grę. Były jakieś chęci, ale niewiele z nich wynikało.
W ciągu całych 80 minut gry Polonia zagroziła zespołowi gości dwa razy i było to jeszcze w pierwszej połowie. W drugiej połowie podobnych sytuacji nie było wcale. Groclin nie angażując się w grę, zdobył w drugiej części jeszcze jedną bramkę i całe spotkanie zakończyło się wysoką porażką leszczynian (0:5).
Polonia wciąż ma duży problem z grą w defensywie. Obrona spisuje się bardzo słabo. Gdy rywal prezentuje podobny poziom, nie ma problemów z wygrywaniem spotkań. Gdy jednak przychodzi zespołowi rywalizować z drużyną ze ścisłej czołówki tabeli, zaczynają się problemy. Tak jak to miało miejsce w meczu z drużyną z Grodziska Wielkopolskiego.
Dodajmy, że w dwóch ostatnich spotkaniach Polonia straciła aż dziewięć bramek, z tą różnicą, że w tym poprzednim wygrała z Aluminium Konin 5:4.

Jerzy Radojewski, trener juniorów młodszych Polonii Leszno

Spotkanie ustawiła pierwsza połowa meczu. Niestety, zagraliśmy w niej bez wiary w sukces. Jeśli tak się podchodzi do meczu, to trudno myśleć o czymkolwiek. Po cichu liczyłem na remis. Nie udało się, bo też gramy słabo w obronie. Taki rywal jak Groclin potrafi to wykorzystać bezlitośnie. Traciliśmy proste bramki, dopuszczaliśmy do sytuacji strzeleckich i wynik jest, jaki jest.