Polonia na remis w Dopiewie. Obra wygrywa po raz czwarty, a Krobianka leci w dół tabeli

Piłkarze KP Polonii 1912 Leszno wywalczyli punkt w Dopiewie, co na pewno nie było szczytem marzeń. Po wygraną sięgnęła za to Obra 1912 Kościan, a kolejnej porażki doznał beniaminek z Krobi.

Poloniści pojechali do Dopiewa poważnie osłabieni. Do kontuzjowanych: Tomasza Wiśniewskiego oraz Damiana Nowaka starszego dołączył najbardziej doświadczony piłkarz Polonii – Wojciech Bzdęga.
Jego brak dało się zauważyć w pierwszych 45 minutach. Młodzież grała mocno bojaźliwie. Bliżej szczęścia, czyli objęcia prowadzenia byli miejscowi, ale na szczęście przyjezdnych nie potrafili znaleźć drogi do siatki. Po zmianie stron było dużo lepiej. Trema odeszła i leszczynianie wreszcie stwarzali sobie sytuacje bramkowe. Te najlepsze mieli: Łukasz Bugzel, Michał Płocharczyk, ale także Jędrzej Jarożek. Niestety także podopiecznym trenera Łukasza Koniecznego również brakowało skuteczności. W efekcie oba zespoły podzieliły się punktami po bezbramkowym remisie.
Dobrze zaprezentowała się Obra 1912 Kościan, która podejmowała na Stadionie Miejskim – Wartę II Poznań. Obra długo nie mogła złamać oporu rywala. Po zmianie stron o swoich strzeleckich umiejętnościach przypomniał sobie Tomasz Marcinkowski, który trafił dwukrotnie, a kropkę nad „i” postawił Mariusz Józefiak. Goście odpowiedzieli tylko jedną bramką. Obra wygrała 3:1, wygrywając po raz czwarty w sezonie.

Znów niepowodzenie Krobianki

Po raz kolejny nie powiodło się beniaminkowi z Krobi. Ekipa Dariusza Wiśniewicza gościła w Kole. Rywal w obecnym sezonie prezentuje się dobrze. To już inny zespół, niż ten w poprzednich rozgrywkach. Olimpia dokonała kilku wzmocnień, a efekty ich gry widać na boisku. Zespół z Koła nie miał większych problemów i pewnie zainkasował trzy punkty. Wynik spotkania otwarł już w 11 minucie Sobieraj, wykorzystując rzut karny. Ten sam piłkarz trafił też w 34 minucie na 3:0, bo chwilę szybciej na listę strzelców wpisał się też Olczyk. Olimpia zadowoliła się pewnym prowadzeniem i po przerwie już nie była tak groźna. Krobianka jednak nie potrafiła sforsować zasieków obronnych gospodarzy i kolejna porażka stała się faktem. Ta przegrana sprawiła, że zespół z Krobi spadł na 19 miejsce.
W innych meczach padły następujące wyniki: OTPS Winogrady Poznań – Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski 2:2, Odolanovia Odolanów – Victoria Ostrzeszów 5:0, Kotwica Kórnik – Pogoń Nowe Skalmierzyce 3:2, Iskra Szydłowo – KKS 1925 II Kalisz 3:0, Lubuszanin Trzcianka – Wilki Wilczyn 5:3, LKS Gołuchów – Centra Ostrów Wielkopolski 0:2, Polonia Kępno – Tarnovia Tarnowo Podgórne 1:0, Warta Międzychód – Victoria Września 1:1.
W najbliższej kolejce, 19 września KP Polonia 1912 Leszno podejmie o 15.00 – Wartę Miedzychód, Krobianka Krobia godzinę później rozpocznie spotkanie w Pudliszkach z GKS Dopiewo, a Obra 1912 Kościan o tej samej porze zmierzy się w Ostrowie z Ostrovią.