Polonia z planem. Niespodzianka z udziałem Krobi i punkt Obry [GALERIA]

Udaną sobotę mają za sobą piłkarze naszych trzech zespołów rywalizujących w IV lidze w grupie spadkowej. Zgodnie z planem wygrała Polonia 1912 Leszno, a dużym zaskoczeniem było zwycięstwo Krobianki w Ostrowie Wielkopolskim.

Polonia podejmowała na własnym boisku najsłabszy zespół rozgrywek – GKS Dopiewo. Niespodzianki w Lesznie nie było, ale Polonia do przerwy rozczarowywała. Co prawda szybko zdobyła prowadzenie, bo już w 1 minucie wynik otwarł Karol Smoła. Potem jednak leszczynianie byli nieskuteczni, pomimo kolejnych okazji i prowadzenia gry. GKS próbował chwilami zmuszać gospodarzy do błędów, wychodząc wysoko, ale leszczynianie w defensywie nie popełniali błędów. Po 45 minutach było skromne 1:0.

W przerwie musieliśmy sobie powiedzieć kilka cierpkich słów, bo 1:0 niczego nam nie gwarantowało w tym spotkaniu – powiedział Łukasz Konieczny, trener Polonii.

Po zmianie stron Polonia była już konkretniejsza, bo wzrosła skuteczność. Wystarczyły 4 minuty, by w zasadzie zamknąć mecz. W 52 minucie trafił Wojciech Bzdęga, chwilę potem nieustępliwy Paweł Stachowiak podwyższył na 3:0. W 65 minucie goście rozpaczliwie się bronili przed kolejnym atakiem Polonii i wpakowali piłkę do własnej bramki. Chwilę później GKS strzelił swoją honorową bramkę, a wynik na 5:1 ustalił ładnym uderzeniem głową Michał Płocharczyk.

Zaskakująca Krobianka i punkt Obry

Miłą niespodziankę swoim fanom sprawiła Krobianka Krobia. Wyjścia nie miała i musiała powalczyć z Ostrovią o pełną pulę, choć na pewno nie była faworytem. Zagrała jednak dobrze. Już w 11 minucie bramkarza gospodarzy zaskoczył strzałem głową Górkowski. Po przerwie Krobianka wywalczyła rzut karny, który na bramkę zamienił Jakub Borowczyk. Wynik nie uległ zmianie. Krobianka zagrała bardzo uważnie w defensywie i kasowała wszystkie poczynania rywala.
Cenny punkt w Wilczynie po wymianie ciosów zdobyła Obra, remisując z Wilkami 3:3. Bramki w tym spotkaniu zdobywali: Przewłocki, Marcinkowski, a w doliczonym czasie gry punkt Obrze dało samobójcze trafienie rywala. Remis więc szczęśliwy, choć trzeba dodać, że Wilki też bramkę na 3:2 zdobyły w 90 minucie. Działo się w tym meczu więc bardzo wiele.
Z kim zagrają nasze zespoły 17 kwietnia? Obra 1912 Kościan podejmowała będzie o 16.00 – Olimpię Koło. O tej samej porze Krobianka podejmie Victorię Ostrzeszów. Z kolei wyjazdową serię pięciu kolejnych meczów na boiskach rywali rozpocznie Polonia 1912 Leszno. Rozpocznie ją od spotkania w Kórniku z Kotwicą.