Pompax Tęcza Leszno ma sposób na Lidera Swarzędz [ZDJĘCIA]

Derby I ligi koszykarek dla Pompax Tęczy Leszno. W drugim swoim spotkaniu w nowym roku nasze panie po raz drugi w sezonie uporały się z Liderem Swarzędz, triumfując po wyrównanej grze 68:61.

Tak jak się należało spodziewać mecz był wyrównany. Początkowo lepiej prezentowały się rywalki, które prowadziły w I kwarcie po trafieniu doświadczonej Marty Urbaniak (3:9). Leszczynianki stopniowo jednak odrabiały straty i w 9 minucie po trafieniu Pietrzak był remis (12:12). Ta sama zawodniczka trafiła jeszcze dwa rzuty wolne na koniec pierwszej ćwiartki spotkania i Pompax Tęcza prowadziła 14:12. Rywalki w II kwarcie odbierały dwukrotnie prowadzenie przyjezdnym, ale cała pierwsza część zaciętych derbów zakończyła się remisowo (27:27), co zapowiadało duże emocje po przerwie.

Po wznowieniu nic się nie zmieniło. Trwała zażarta walka, a przed ostatnimi 10 minutami bliżej końcowego sukcesu był Lider, prowadząc w Trapezie (43:46). W 33 minucie zespół spod Poznania po trójce Marty Urbaniak odskoczył na (46:53) i zespół trenera Krzysztofa Zajca znalazł się w tarapatach. Nasz zespół jednak nie poddał się. Szybko zniwelował straty, a po rzucie zza łuku Walentowskiej ponownie wyszedł na prowadzenie (57:55). Potem rozgrywająca z Leszna znów trafiła z dystansu, a w jej ślady poszła też Skrzypczak i było 64:57 dla leszczynianek, które nie dały sobie już wydrzeć wygranej, triumfując 68:61.

Zrobiliśmy mniej głupich rzeczy w tym spotkaniu. O tym zresztą mówiłem dziewczynom, że wygra ten, kto zrobi mniej błędów. Poza tym wykonaliśmy bardzo dobrą robotę w obronie. Dziękuję całej drużynie, nawet tym z ławki, bo one też ćwiczyły na treningach pod kątem Lidera – powiedział Krzysztof Zajc, trener Pompax Tęczy Leszno.

Pompax Tęcza Leszno – Lider Swarzędz 68:61 (14:12, 13:15, 16:19, 25:15)

Punkty dla Pompax Tęczy zdobywały: Arczewska 18, Skrzypczak 14 (10 zb), Pietrzak 10, Grabska 10, Walentowska 9 (10 zb), Hołtyn 7 (9 zb), Kuczyk 0, Matuszewska 0, Brambor 0, Targosz 0