Pompax Tęcza przegrywa. Rycerze lepsi od Basketu

Koszykarska niedziela nie przyniosła nam dwóch zwycięstw w ligach koszykarskich, choć bardzo na to liczyliśmy. Wyjazdowy mecz przegrała Pompax Tęcza Leszno. Lepiej wypadli Rycerze Rydzyna.

I-ligowa Pompax Tęcza Leszno udanie zakończyła stary rok, ale ten nowy nie rozpoczęła najfortunniej, choć liczyliśmy na wygraną w Kątach Wrocławskich. Nasze panie prowadziły tylko na początku. Potem szwankowała skuteczność. Swojego dnia nie miała też liderka – Iga Walentowska. Miejscowe uciekły na 10-12 punktów i choć nasz zespół ambitnie w IV kwarcie doprowadził do remisu po trafieniu Arczewskiej, to pokpił ostatnie akcje spotkania, przegrywając 63:58.

Dijo Maximus GOKiS Kąty Wrocławskie – Pompax Tęcza Leszno 63:58 (18:14, 15:14, 15:9, 15:21)
Punkty dla Pompax Tęczy zdobywały: Hołtyn 19 (9 zb), Grabska 13, Walentowska 10, Arczewska 4, Skrzypczak 4, Pietrzak 4, Raczyńska 3, Targosz 1, Kuczyk 0.

Bez kontuzjowanych braci Bręk do rewanżu z młodym zespołem Basketu Poznań przystąpili Rycerze Rydzyna. Początkowo spotkanie było wyrównane, ale potem derby Wielkopolski toczyły się pod dyktando gospodarzy, którzy do przerwy mieli 14 punktów przewagi, a po 30 minutach aż 27. W ostatniej na parkiecie pojawiła się „ławka” Rycerzy, co wykorzystał rywal i zmniejszył straty. Mecz zakończył się ostatecznie wynikiem (89:81).

Rycerze Rydzyna – Enea Basket Junior Poznań 89:81 (23:18, 27:18, 28:15, 11:30)
Punkty dla Rycerzy zdobywali: Krówczyński 27 (7x3), Chanas 21 (3x3), Milczyński 11, Rostalski 10 (2x3), Samolak 9 (2x3), Świerczyk 4 (1x3), Łukanus 4, Kin 3, Nawrocki 0, Zacharski 0, Domagała 0.