Powtórka z poprzedniego meczu. To już pech. Znów decydowała jedna bramka

Nie mają szczęścia szczypiorniści Real Astromal Leszno. Przed tygodniem przegrali jedną bramką z Olimpem Grodków, wcześniej też w taki sam sposób z Grunwaldem Poznań. Tradycji stało się za dość...

Nasza drużyna rozpoczęła mecz w Zielonej Górze bardzo dobrze, obejmując prowadzenie (1:4). Gospodarze jednak bardzo szybko opanowali sytuację. Odrobili straty i sami przejęli kontrolę nad spotkaniem. Po 30 minutach AZS miał trzy bramki więcej (14:11) i był na najlepszej drodze do sukcesu.

Goście jednak nie zamierzali oddać meczu bez walki. II połowę rozpoczęli lepiej, bo na jedną bramkę Zielonogórzan odpowiedzieli czterema i boiskowy zegar pokazywał stan (15:15). Do końca tego spotkania było bardzo ciekawie, choć akademicy znów odskoczyli na 2-3 bramki. Goście nie chcieli jednak oddać spotkania bez walki i do samego końca byli w grze o punkty. W końcówce zabrakło skuteczności i szczęścia. Ostatecznie wszystko znów zakończyło się 1-bramkową porażką (24:23). Wynik więc identyczny, jak ten przed tygodniem w starciu z Olimpem Grodków.

AZS UZ Zielona Góra – Real Astromal Leszno 24:23 (14:11)

Bramki dla Real Astromal zdobywali: Meissner 8, Napierkowski 4, Płaczek 3, P.Łuczak 3, Szarzyński 3, J.Wierucki 1, Jaszkiewicz 1.

Leszczynianie nadal więc szorują po dnie I-ligowej tabeli, mając wciąż jedyne 3 punkty po zwycięstwie ze Szczypiorniakiem Gorzyce Wielkie. O punkty nie będzie łatwo też w najbliższą sobotę, 5 grudnia, bo do hali Trzynastka zawita Ostrovia Ostrów Wielkopolski.