Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Premiery książkowe 2014 roku. Oto najciekawsze tytuły

Kinga Mierzwiak
Kinga Mierzwiak
Prezentujemy najciekawsze książki, jakie będą miały swoją ...
Prezentujemy najciekawsze książki, jakie będą miały swoją ... Okładka książki, mat. prasowe
Prezentujemy najciekawsze książki, jakie będą miały swoją premierę w 2014 roku.

Zobacz też: Największe kinowe premiery 2014 roku: TOP 50

**Bądź na bieżąco z

informacjami

o nowościach i konkursach**- polub nasz fanpage Książki i konkursy!

Jak zawsze w styczniu czeka nas zatrzęsienie nowości książkowych. W księgarniach pojawi się m.in. "To ja, Malala" oraz "Długa wojna" Terry'ego Pratchetta (wydawnictwo Prószyński i S-ka). Sporo nowości wprowadza również wydawnictwo Sonia Draga, które ma na swoim koncie m.in. "Pięćdziesiąt twarzy Greya".

Czytaj również: Konkursy MM. Wygraj książkę "Rodzina Casteel"


Christina Lamb, Malala Yousafzai, "To ja, Malala"
Malala Yousafzai to działaczka na rzecz edukacji z Doliny Swat w Pakistanie, zwróciła szerszą uwagę za sprawą bloga o życiu w reżimie talibów. Jako Gul Makai często poruszała temat walki swojej rodziny o prawo dziewcząt do nauki. Teraz mamy szansę poznać jej historię na kartach książki. Malala ma dopiero szesnaście lat, a już była kandydatką do pokojowej Nagrody Nobla.**
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
data premiery: 7 stycznia


Paweł Huelle, "Śpiewaj ogrody" i "Mercedes-Benz. Z listów do Hrabala"

Te dwie książki Pawła Huelle ukażą się już za kilka dni. Ta pierwsza to niezwykła opowieść o przyjaźni starej Grety z małym chłopcem, w którą wplecione zostają historie z Gdańska oraz opera Wagnera. Druga opowiada o mężczyźnie, który uczy się jeździć, a instruktorką jest... kobieta, którą z czasem coraz bardziej interesują opowieści snute przez jej ucznia.

Wydawnictwo Znak
data premiery: 8 stycznia



Leon Leyson, "Chłopiec z listy Schindlera
"

Wydane pośmiertnie wspomnienia najmłodszego z listy Schindlera - Leon Leyson miał bowiem tylko dziesięć lat, gdy naziści napadli na Polskę. Jednak ocalał (uratowała go wspaniałomyślność Oskara Schindlera), a o jego przeżyciach można przeczytać właśnie w tej książce.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
data premiery: 14 stycznia

Beata Pawlikowska, "Trening szczęścia"

Beata Pawlikowska (podróżniczka, dziennikarka i pisarka, a ponadto jedna z najsilniejszych osobowości showbiznesu) będzie wkrótce promować swoją nową książkę, zatytułowaną "Trening szczęścia".

To już kolejna pozycja z serii książek psychologicznych (po takich tytułach, jak "W dżungli podświadomości", "Księga kodów podświadomości" czy "Kurs szczęścia"), napisanych przez Pawlikowską. Autorka przedstawia w niej, jak wytrenować w sobie szczęście i zniszczyć "autodestrukcyjnego potwora", który każe nam martwić się błahostkami, na które albo nie mamy wpływu, albo które możemy obrócić w coś pozytywnego. Polecamy.

Wydawnictwo: G+J
data premiery: 15 stycznia 2014

Erik Axl Sund, "Obłęd"

To może być jeden z lepszych kryminałów tego roku. Zresztą, szwedzkie kryminały i filmy sensacyjne to pozycje z najwyższej półki. I tym razem nie powinniśmy się rozczarować.

"Obłęd" to powieść o śledztwie, w którym Jeanette Kihlberg, młoda pani komisarz, musi rozgryźć zagadkę morderstwa kilku chłopców. Wadomo tylko tyle, że jeden pochodził z Białorusi, a drugi z Afryki...

Wydawnictwo: Sonia Draga
data premiery: 15 stycznia



Stephen Baxter, Terry Pratchett, "Długa wojna"
Zadowoleni z 2014 roku mogą być również fani pozycji proponowanych przez Terry'ego Pratchetta. Przed nami premiera drugiej po "Długiej Ziemi" książki powstałej w wyniku współpracy twórcy Świata Dysku Terry’ego Pratchetta ze znanym autorem science fiction Stephenem Baxterem.

Nad Długą Ziemią pojawiła się realna groźba wojny, a jedyną osobą, która może pomóc w kryzysowej sytuacji jest Joshua Valienté.Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
data premiery: 21 stycznia


Hamid Mohsin "Uznany za fundamentalistę"

Opowieść o Changezie - człowieku, którego życie po 11 września diametralnie się zmieniło, a wyznawane wartości stały się bardziej fundamentalne. Ta prawie dwustustronicowa książka może robić wrażenie.

Wydawnictwo: Sonia Draga
data premiery: 22 stycznia 2014


Férey Caryl, "Zulu"

Kolejna powieść, którą polecamy, to "Zulu". Książka przedstawia historię bezwzględnego świata ludzi skażonych latami wojny domowej, w którym nie ma miejsca na dzieciństwo, a wszystkim rządzą narkotyki i wspomnienia dawnych krzywd.

Kiedy odnalezione zostaje ciało córki byłej gwiazdy drużyny rugby, Ali musi wykryć, skąd mógł pochodzić narkotyk, który zażyła.

Wydawnictwo: Sonia Draga
data premiery: 29 stycznia 2014

Magdalena Grzebałkowska, "Beksińscy. Portret podwójny"

"To nie jest książka o znanym i modnym malarzu, który malował dziwne i straszne obrazy. To nie jest książka o jego mrocznym synu, który fascynował się śmiercią i tak długo próbował popełnić samobójstwo, aż mu się udało. Ani też książka o obsesjach, natręctwach, fobiach i artystycznych szałach. Ani też o karierze, pieniądzach, wystawach i krytykach. To nie jest książka o dziwnych uczuciowych związkach, fascynacji muzyką i filmem oraz nowymi technologiami. To nawet nie jest książka o ludziach, którzy pisali dużo listów. To książka o miłości" - tak tę pozycję zapowiada wydawnictwo Znak.

Wydawnictwo: Znak
data premiery: luty 2014


Nikola Sellmair, Jennifer Teege, "Amon. Mój dziadek by mnie zastrzelił"

O tej książce z pewnością będzie głośno. Są to spisane wspomnienia wnuczki jednego z najwięksych zbrodniarzy hitlerowskich.

Jennifer Teege dowiedziała się o przeszłości swojego dziadka dopiero, gdy miała 38 lat. Na kartach tej książki rozlicza się z przeszłością - jej dziadek Goeth był odpowiedzialny za śmierć tysięcy osób. Powieszono go w 1946. Jej babcia Ruth w 1983 roku popełniła samobójstwo.

Wydawnictwo: Prószyńśki i S-ka
data premiery: 25 lutego 2014


Mariusz Szczygieł, "100/XX. Antologia polskiego reportażu XX wieku"
W marcu ukaże się nowa książka Mariusza Szczygła, znanego nam m.in. z "Gottland". Tym razem Szczygieł zaprezentuje nam antologię, będącą zbiorem prezentującym najlepszych twórców polskiej szkoły reportażu.

Wydawnictwo: Czarne
data premiery: 5 marca 2014
Jacek Hugo-Bader, "Długi film o miłości"

Jacek Hugo-Bader był jednym z członków wyprawy po ciała Tomasza Kowalskiego i Macieja Berbeki. W reportażu "Długi film o miłości" próbuje ustalić, co było przyczyną tragedii na Broad Peak. Czy to możliwe, by - jak wcześniej ustaliła komisja - jeden człowiek, Adam Bielecki, ponosił winę za dramat, jaki rozegrał się na Broad Peak? Hugo-Bader szuka innych przyczyn. Warto sięgnąć po ten tytuł.Wydawnictwo: Znak
data premiery: 5 marca 2014

Haruki Murakami, "Flipper" i "Posłuchaj pieśni wiatru"

W maju ukażą się kolejne dwie książki Harukiego Murakamiego. Jego powieści w mgnieniu oka znajdują się na szczycie czytelniczych rankingów - dla przypomnienia "Bezbarwny Tsukuru Tazaki i lata jego pielgrzymstwa" stał się w Japonii bestsellerem w ciągu jednej doby (zobacz też: Wrocławska premiera nowej powieści Murakamiego na Dworcu Głównym. Książki kupimy... w automacie). I tak w 2014 kupimy jego kolejne książki - na rynku księgarskim pojawią się "Flipper" i "Posłuchaj pieśni wiatru".

Wydawnictwo: MUZA SA
data premiery: maj 2014

Ignacy Karpowicz, "Sońka"

To kompletnie inna od poprzednich pozycji autora książka i powstawał, jak twierdzi sam Karpowicz chyba najdłużej. W jednej z audycji radiowych autor przyznał, że wydaje mu się, że pisał ją całe życia. Cóż, po takiej zapowiedzi nie można przegapić tego tytułu...

Wydawnictwo: Literackie
data premiery: maj 2014

Dorota Masłowska, "Jak zostałam wiedźmą"

Masłowska w roli autorki dla dzieci? A jednak! Wszystko jest możliwe - tym razem pisarka naprawdę nas zaskoczy - "Jak zostałam wiedźmą" to książka o matce, którą macierzyństwo może zwyczajnie przerosnąć i o dziewczynce, której służy dobro.

Wydawnictwo: Literackie
data premiery: maj 2014

Assi Djebar, "Fantazja miłosna"

To pierwsza przełożona na język polski książka tej autorki. Jest to powieść o życiu na granicy różnych kultur, książka z pewnością odciśnie piętno na rynku księgarskim. Miejmy nadzieję, że wkrótce w Polsce pojawi się więcej tytułów tej francuskiej pisarki pochodzącej z północnej Afryki.

Wydawnictwo: Literackie
data premiery: czerwiec 2014

Olga Tokarczuk, "Xięgi Jakubowe"

Na tę powieść Tokarczuk jej fani muszą długo czekać. Miała ona ukazać się już w 2013 roku, jednak premiera została przesunięta i... nadal nie znamy dokładnej jej daty. Wiadomo jedynie, że książka ukaże się w drugiej połowie 2014 roku. Tym razem przeniesiemy się do XVIII wieku, kiedy to kultury żydowska i chrześcijańska ścierają się ze sobą, a duchowość przenika się z materią.

Wydawnictwo: Literackie
data premiery: drugie półrocze 2014

Agnieszka Osiecka, "Dzienniki"

W październiku na rynku księgarskim pojawi się drugi tom "Dzienników" Agnieszki Osieckiej. "Dzienniki" zostały przewidziane jako publikacja wielotomowa, pierwszy tom ukazał się w roku 2013 i obejmował lata 1945-1950. Drugi dotyczyć ma roku 1951.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
data premiery: październik 2014

Miłośnicy biografii też nie będą mogli narzekać - w tym roku Wydawnictwo Czarne zainauguruje nową serię - ukażą się m.in. biografie Katarzyny Kobro i Stanisława Dygata. Daty premier nie są jeszcze znane.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na krakow.naszemiasto.pl Nasze Miasto