MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Przed końcem maja zapadnie decyzja odnośnie modernizacji pływalni Akwawit w Lesznie

Michał Wiśniewski
Michał Wiśniewski
W maju decyzja odnośnie modernizacji Akwawitu
W maju decyzja odnośnie modernizacji Akwawitu Michał Wiśniewski
Do końca maja nowe władze Leszna chcą podjąć decyzję odnośnie modernizacji pływalni Akwawit. Prezydent Grzegorz Rusiecki ma obawy, czy wszystkie procedury związane z inwestycją szacowaną na ponad 74 miliony złotych zostały zachowane.

Modernizacja pływalni Akwawit w Lesznie budzi wiele skrajnych emocji. Poprzednie władze Leszna kupiły nieczynny basen i postanowiły go modernizować. Wybrano już wykonawcę, który ma zaprojektować i zmodernizować pływalnię. Za kwotę 74 milionów złotych.

Pojawiły się obawy, czy modernizacja finalnie nie okaże się dużo droższa. Inny remont w Lesznie na mniejszą skalę – modernizacja hali sportowej Trapez, finalnie był trzy razy droższy od pierwotnych założeń.

Nowe władze Leszna z prezydentem Grzegorzem Rusieckim na czele już pierwszego dnia po wygranej zapowiadały, że będą przyglądać się tej największej w historii współczesnego Leszna modernizacji. Miał zostać zlecony audyt dokumentów przetargowych, kosztorysów i planów związanych z pływalnią.

Zapytaliśmy prezydenta Leszna o wyniki tych analiz.

Spotykam się z pełniącą obowiązki naczelnika wydziału inwestycji panią Bernadetą Szalewską. Konsultuję się też z naczelnik wydziału budżetu. Sprawdzamy, czy wszystkie procedury związane z podejmowaniem tak strategicznej decyzji jak budową pływalni i wydatkowanie prawie stu milionów złotych, zostały zachowane. Decyzja zapadnie w ciągu tygodnia – zapewnił prezydent Grzegorz Rusiecki.

Czy możliwe jest zerwanie umowy z firmą Adamietz? Teren dawnej pływalni w Lesznie został otoczony płotem, ale prace budowlane nie ruszyły. Firma pracuje teraz nad projektem przebudowy.

Prezydent Grzegorz Rusiecki ws remontu pływalni Akwawit w Lesznie - wideo

emisja bez ograniczeń wiekowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na leszno.naszemiasto.pl Nasze Miasto