Punktów w I lidze brak. Wysokie porażki obu zespołów

Niestety bez punktów zakończyła się dla dwóch naszych zespołów kolejna seria spotkań w I lidze piłki ręcznej. Zadania obu drużyn były z tych trudnych i o ile przed meczami jeszcze się łudziliśmy, to szybko z tych złudzeń obdarli jednak nas rywale.

W Lesznie, gdzie doszło do starcia Real Astromal z GOKiS Kąty Wrocławskie po cichu liczono na wyrównana grę z liderem rozgrywek. Ten scenariusz sprawdzał się jednak tylko przez kilka pierwszych minut, kiedy było 3:3. Potem serię 6 bramek z rzędu bez odpowiedzi gospodarzy odnotował rywal, który odskoczył na (9:3). Te sześć bramek różnicy pozostało już do końca I połowy, zakończonej wynikiem (12:18).
Gdy po zmianie stron ekipa z Dolnego Śląska trafiła trzy razy bez odpowiedzi gospodarzy stało się jasne, że w tym meczu nie czeka miejscowych kibiców już nic dobrego. Rywal punktował bez problemów, a gospodarze z wykończeniem akcji mieli mnóstwo problemów. Cudu w hali Trzynastka nie było, ale liczyliśmy jednak na lepszą postawę, bo końcowy wynik 19:33 powinien wystarczyć za cały komentarz do spotkania.

Real Astromal Leszno – GOKiS Kąty Wrocławskie 19:33 (12:18)

Bramki dla Real Astromal zdobywali: Frieske 5, Jaśkowski 4, Napierkowski 3, Płaczek 3, Łuczak 2, Pawłowski i Piekarski po 1.

Do Legnicy na mecz z wiceliderem Siódemką Miedzią pojechała Tęcza Folplast Kościan, ale i tu było słabo. Faworyt rozpoczął od prowadzenia 3:0, a potem 6:1, ustawiając sobie przeciwnika w przysłowiowym narożniku. W 22 minucie oba zespoły dzieliła różnica 10 bramek (15:5) i zanosiło się na pogrom. Tęcza Folplast podwoiła jednak do przerwy swój dorobek bramkowy, ale i tak przegrywała (18:10).
Miedź II połowę rozpoczęła od czterech trafień i w zasadzie przy 12-bramkowej różnicy zespół z Kościana nie miał już czego szukać w tym meczu. Wiary w sukces już nie było. Siódemka Miedź Legnica w pełni kontrolowała wydarzenia na parkiecie i wygrała bez większego wysiłki 35:21.

Siódemka Miedź Legnica – Tęcza Folplast Kościan 35:21 (18:10)

Bramki dla Tęczy Folplast: Przekwas 5, Napieralski 4, Krystkowiak 3, Naglik 2, Wesołek 2, Pieśniak 2, Nowak 1, Olejnik 1, Piątek 1.

Za tydzień jeszcze jednak seria spotkań przed świętami. Real Astromal Leszno uda się na mecz do Poznania z Grunwaldem, a Tęcza Folplast Kościan ponpownie wyjedzie do Legnicy, gdzie zmierzy się z drugą drużyną z tego miasta – EUCO UKS Dziewiątką.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani