Polecamy

Wyniki mogą zaskoczyć, okazało się bowiem, że największe ryzyko pogryzienia stwarzały © www.pixabay.com
[4/10]

Rasy psów, które najczęściej gryzą dzieci. Jakie psiaki znalazły się na niechlubnym podium? Rasy psów, które najczęściej atakują dzieci

Wyniki mogą zaskoczyć, okazało się bowiem, że największe ryzyko pogryzienia stwarzały... kundelki. Psy rasy nieznanej były sprawcami aż około 60 procent badanych przypadków. Trzeba jednak wziąć na to poprawkę - nie oznacza to, że to właśnie psy rasy mieszanej są najgroźniejsze, a posiadania takiego psiaka i dziecka pod jednym dachem musi zakończyć się katastrofą. Jak tłumaczą autorzy badań, tych przypadków, gdy sprawcami były kundelki, było po prostu najwięcej.

Rasy psów, które najczęściej atakują dzieci. Dlaczego znalazły się na tym niechlubnym podium? Wiele osób jest zaskoczonych tym, które rasy psiaków stanowią największe zagrożenie dla dziecka. Spora część z nas zgodzi się z tym, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. Wielu rodziców decyduje się na to, aby ich pociechy od najmłodszych lat wychowywały się z czworonogami. Zdarza się jednak, że w związku ze złamaniem pewnych zasad, psiak staje się dla dziecka zagrożeniem. Naukowcy, biorąc pod uwagę m.in. rasę czy wygląd, zbadali to, które psy stanowią największe zagrożenie. Wyniki tych badań mogą Was zaskoczyć.

Najnowsze wiadomości

reklama